TD-W8951ND - pominąć rj-11

Witam,
Czy można ten router: TD-W8951ND (z modemem ADSLowym) wykorzystać do podłączenia sieci bezprzewodowej.
Chodzi o to, że mam dostęp do internetu i podłączony inny router też adsl (tego nie chciałbym tykać). Chciałbym ten router podłączyć w innym miejscu i stworzyć inną podsieć w celu umożliwienia dostępu wifi, ale tam mam tylko złącze rj45, czy można ominąć złącze rj-11, aby inaczej dostarczyć neta przez to urządzenie?

Można.
Wchodzisz w ustawienia drugiego routera, zmieniasz mu IP (adres panelu konfiguracyjnego) z domyślnego na inny (ale znajdujący się w puli adresów głównego routera, najlepiej gdzieś daleko, np. gdy główny ma zakres 192.168.1.100-192.168.1.200, to dajesz drugiemu routerowi np. końcówkę 198.
Następnie wyłączasz DHCP w drugim routerze (może być tylko jedno w danej podsieci lokalnej).
Po zapamiętaniu ustawień podłączasz nowy router kablem spinając porty LAN (dowolne) obu routerów - głównego i drugiego.
WiFi na drugim routerze będzie miało poprzednie ustawienia, ale komputer jako bramę domyślną zobaczy główny router (ten drugi stanie się przezroczysty)
Możesz na drugim routerze ustawić to samo SSID i hasło do WiFi (kanał daj tylko inny niż na głównym, żeby się nie zakłócały) - uzyskasz wtedy namiastkę roamingu - komputer będzie widział jedną sieć i szybciej będzie się przełączał z jednej na drugą (jak straci zasięg w jednej sieci WiFi), chociaż nie bez rozłączania.
Można również podłączać komputery kablem do drugiego routera i będzie to działać.

Tylko w taki sposób jak opisał @TytusXP. Przez wifi nie da rady jak i też nie da rady podłaczyć innego dostawcę internetu którego kabel zakończony jest RJ45.

A czy można utworzyć dwie podsieci?
Rozumiem, iż wówczas obowiązuje jedna brama tam gdzie jest internet?

Bez "tykania" drugiego routera nie da się. Ta druga podsieć musiała by być utworzona na drugim Vlanie w głównym routerze. Co to za router?

Jak będą 2 Vlany to wtedy każda podsieć będzie kierowana do głównego routera który będzie miał IP z dwóch sieci. Czy będą one się widzieć zależy od konfiguracji routera.