TD-W8951ND połączenie ograniczone

Witam.
Zakupiłem dzisiaj router TP-LINK TD-W8951ND w celu zastąpenia nim mojego liveboxa 3 (słaby zasięg wifi).
Po rozpakowaniu przystąpiłem do konfiguracji routera za pomoca płyty.
Niestety podczas instalacji wyskakuje błąd:

po czym moja karta sieciowa zostaje wyłączona i muszę ją manualnie włączać (właściwości mojego komputera, menadżer urządzeń).
Pomijając konfigurację połączenie z routerem jest widoczne w komputerze lecz ma ograniczony dostęp. Mogę jedynie zalogować się do routera przez przeglądarkę (192.168.1.1), internet nie działa.
Dodam jeszcze ustawienia konfiguracyjne z przeglądarki (192.168.1.1)

Próbuję to ustawić już od kilku godzin niestety wyczerpałem wszelkie pomysły.
Czy mógłb mi ktoś doradzić co powinienem zrobić ?
Z góry dziękuję.
Proszę poprawić dodanie obrazków do postu zgodnie z regulaminem forum - Administrator

Jaką technologią masz dostarczony ten internet na linii telefonicznej? Nie przypadkiem VDSL?

W jaki sposób mogę to sprawdzić ? Ponieważ nie mam pojęcia.

Jaka prędkość usługi?
do 80Mbit/s?

Zgadza się, do 80mb/s + utrzymanie łącza telefonicznego.

No to zły zakup niestety. W8951ND obsługuje tylko ADSL2+
Urządzeniem od TP-linka które wspiera VDSL jest W9980.

No to ładnie się załatwiłem...
A czy jest możliwość dodania tego urządzenia by współgrał z liveboxem ? Chodzi o to by odbierał internet od lixeboxa i przekazywał go dalej ?
Routera pewnie już nie będę mógł oddać więc może do czegokolwiek się przyda ?

W8951ND nie będzie współpracował bezprzewodowo z Livebox-em. Jedyna możliwość to połączenie kablowe i konfiguracja TP-linka jako AP -

Połączyłem nowy router do liveboxa za pomocą kabla ethernet. Zmieniłem w komputerze sieć na tp-linka i wszedłem w ustawienia routera (192.168.1.1).

Wszedłem do zakładki "Ustawianie interfejsów", "LAN" i zmieniłem ustawnienia wg zdjęcia trzeciego (z tego poradnika:

Następnie chciałem zmienić ustawienia wg kolejnego zdjęcia (wireless settings) ale u mnie wygląda to trochę inaczej:

Zmieniłem kanał na 3, szerokość kanału na 20mHz. Nie mogę znaleźć podpunktu (Max TX rate).

To co musisz zrobić to zmień adres IP TP-linka bo masz 192.168.1.1 taki jak na LB, wyłącz DHCP (disable) reszta według twojego uznania.

Zmieniłem IP na 192.168.1.250, wyłączyłem DHCP i nadal brak internetu.
Tak wyglądają moje ustawienia:

A tak ustawienie Liveboxa:

Urządzenia masz połączone skrętką komputerową z wtyczkami RJ45 (szerokie)?

Router nadal jest w podsieci LB. Zmień LAN na 192.168.2.1. Oczywiście reszta bez zmian.

No i bardzo dobrze, przynajmniej nie będzie problemu z dostępem do interfejsu - zostaw 192.168.1.250

Jak łączysz tplink i livebox portami LAN to nie używaj żółtego portu w Livebox.
@CHACA przy ustawianiu routera jako AP ma dobry adres - 192.168.1.250.

Ok :wink:

Zrestartowałem tp-linka/liveboxa i nagle zaczęło działać. Widocznie coś się zawiesiło.
IP zostało 192.168.1.250
Liczyłem, że zasięg będzie większy niż ten z liveboxa tymbardziej, że dokupiłem antenkę 12dBi ale to już jest inny temat.
Założę nowy jeśli sam nie odnajdę problemu.
Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc :slight_smile:
Życzę miłego wieczoru, pozdrawiam.

Anteny o większym zysku niż 5dBi mają właściwości bardziej kierunkowe niż dookólne (zawężają pasmo). Efektem tego jest to że w pewnych miejscach możesz odczuwać zmniejszenie zasięgu a nie jego polepszenie. Ważne jest tu ustawienie anteny względem odbiornika.
Dzieje się to z tego powodu że antena nie jest wzmacniaczem a tylko elementem pasywnym.