TD-W8951ND konfiguracja mostu WDS

Witam, proszę o małe wsparcie dotyczące konfiguracji mostu (WDS) między dwoma urządzeniami. W domu posiadam modem dostarczone przez usługodawcę (multimedia). Poprzez WAN mam podłączony router D-Link D600 który nadaje mi WiFi po mieszkaniu. Chcąc zwiększyć zasięg sieci przetestowałem opcję mostu między Dlinkiem a pożyczonym TPLinkiem WR740N. Wszystko ładnie chulało. Więc poszedłem do sklepu i kupiłem W8951ND z opcją WDS. No i na tym urządzeniu już nie mogę skonfigurować mostu. W ustawieniach brak opcji "wykryj" sieć z którą chcesz ustanowić połaczenie WDS. Czyżbym zakupił złe urządzenie czy poprostu wygląda to inaczej i nie mogę tego skonfigurować. Po ustawieniu wszystkiego na W8951 nadaje sygnał, laptop i urządzenia mobilne ładnie przełączają się między routerami ale na nowym brak dostępu do internetu.

W8951ND to typowy router ADSL (ograniczone funkcje radia) i na 99% nie będzie działał z twoim d-linkiem. WR740 to jednak był WAN-owy router bezprzewodowy.
Tryb WDS działa dobrze ale w obrębie tego samego modelu (chipsetu).

ehhh, czyli trzeba oddać. Teraz pytanko jakie aktualnie urządzenie można kupić do tego Dlinka, np. TL-WR841N?

Jak najbardziej będzie pasował.

Osobiście kupił bym typowy repeater. Polecam WA850RE lub WA860RE od TP-linka. WR841N to następca WR740 więc jeżeli masz sprawdzone to możesz brać.

Dzięki bardzo, a może do tego Dlinka dokupić D-LINK DAP-1320?

Tak oczywiście,

Nie będzie gorszej łączności niżeli na testowanym WR740N, bez problemu połączy się z siecią WiFi. Chodzi mi czy taki repeater nie jest gorszy od zwykłego routera?

WDS to też forma repeater tylko musi być wspierany przez obydwa urządzenia. Straty będą zawsze na szybkości bo jedno radio musi odebrać - wzmocnić a potem nadać sygnał z głównego radia i musi to zrobić na tym samym interfejsie.

kurcze teraz mam mentlik w głowie co kupić, czy router czy repeater (do max 120-130zł)

Z mojego punktu widzenia brałbym router. Po pierwsze anteny na zewnątrz, w repeterze są schowane. Ten o którym była mowa jest jak najbardziej przydatny.

Dziękuję bardzo za pomoc, myślę że kupie ww. router. :smiley: