TD-W8951ND i zdalny dostęp

mam taki problem, a mianowicie chciałem na ww. routerze uruchomić zdalny dostęp i lipa robię wszystko po instrukcji. Zaznacze że router chodzi w trybie bridge jako DSL, czyli pod LAN jest podpięty (WAN) usługodawca internetu, czy przez taką konfigurację mogę zapomnieć o zdalnym dostępie?

Dostęp z zewnątrz masz tylko przez WAN czyli łącze ADSL-owe. Co to za dostawca? Masz publiczne IP?
Mógł byś pokombinować z portem 80 i przekierować na adres IP routera.

dostawca lokalny i mam publiczne IP spróbuje z przekierowaniem 80 portu na adres routera ale pewnie nic to nie da. Mówisz że sprzętowo dostęp jest tylko przez łącze ADSL jeśli tak jest tno to będzie kicha bo w tej chwili on chodzi taj jak router DSL'owy czyli WAN jest podpięty pod LAN, a gniazdo ADSL jest puste. (może to są uroki routerów z możliwością pracy ADSL i DSL...)

Ten router nie ma możliwości pracy jako typowy DSL router to tylko AP (punkt dostępowy).

Pytanie gdzie masz to publiczne IP? Bo jeżeli bezpośrednio na komputerze to nic nie zrobisz.

Publiczne IP jest zewnetrzne, a IP PC itp. jest pod adresem wewnątrz sieci.

Chyba się nie rozumiemy. Jak masz dostarczony ten internet? Pewnie jakaś radiówka z WISP-em na zewnątrz (mikrotik, ubiquiti)?

Dokładnie tak jak napisałeś.

Pewnie dostępu do urządzenie też nie posiadasz?

Mam dostęp tylko do routera.

Mówię o tym które jest na zewnątrz i działa jako odbiornik/router?

Zewnętrzny adres sprawdzam np. na IP.WP.pl adres wewnętrzny mam z puli 192.168.XX.XXX

Do odbiornika na zewnątrz nie mam dostępu. Z góry idzie tylko kabel wzięty w mój router w mieszkaniu do którego mam dostęp.

A wiesz co to NAT lub współdzielenie adresu IP?
Tak naprawdę nie masz dostępu do publicznego adresu IP bo jest on za co najmniej jednym routerem dostawcy (może byś ich kilka). Zwykle taka usługa jest odpłatna w sieciach radiowych.
Brak zewnętrznego adres IP na swoim routerze powoduje brak dostępu z zewnątrz.

Z góry idzie tylko kabel wzięty w mój router w mieszkaniu do którego mam dostęp.
To nie router w takiej konfiguracji to AP (punkt dostępowy). Router masz na zewnątrz (odbiornik).

jutro zadzwonię do mojego dostawcy internetu i poproszę o przekierowanie portu