TD-W8951ND brak strony konfiguracyjnej

(engwar) #1

Nie mam już pojęcia co mam dalej zrobić z moim problemem. Nie mogę wejść na stronę 192.168.1.1
Sprawdzałem na kilku przeglądarkach i na różnych urządzeniach (PC, laptop, tablet, komórka a nawet smarttv)
Po wpisaniu adresu przeglądarka oczekuje na połączenie, nie ma żadnego komunikatu o błędach, problemach itp
Zgodnie z instrukcją producenta robiłem reset i pomaga ale nie na długo. Dostęp jest od kilku minut do kilku dni. Pomaga tylko reset do ustawień fabrycznych. Niby można z tym żyć ale co to za życie :slight_smile:

(Marcin) #2

Problem jest znany (zapychanie pamięci RAM). Sprawdź czy masz dostępną jakąś aktualizację na tego modelu i wersji sprzętowej na stronie producenta
Skonfiguruj router jak w tym poradniku (ważne jest wyłączenie UPnP oraz dostępu z zewnątrz):

(engwar) #3

więc tak, aktualizacje są ale w trakcie aktualizacji mam takie coś: BŁĄD:NIEUDANA AKTUALIZACJA! Wczytywany plik został odrzucony przez router.
co do tego linka to zrobiłem tak jak jest napisane za wyjątkiem DNS bo wprowadzając 8.8.8.8 i 8.8.4.4 zatwierdzam przez save ale wszystko wraca mi do pierwotnego ustawienia czyli do automatycznego dns

(Marcin) #4

Ważny jest model i wersja sprzętowa urządzenia.

DNS-y najlepiej jak wprowadzisz od dostawcy. Choć w twoim wypadku najważniejsze jest wyłączenie UPnP

(engwar) #5

firmware mam ze strony producenta i oczywiście dopasowany sprzętowo.
jak na razie dostęp jest, poczekam do weekendu. mam problem właściwie inny ale musiałem załatwić najpierw ton.
założę nowy temat za kilka dni

(Marcin) #6

Jeżeli wyłączyłeś UPnP to wszystko będzie działać :slight_smile: