Td-w8910g

Witam posiadam router TD-W8910G ver:3.0 Systemowo jest ver:2.0 Firmware 1.3.4 Build 100318 Rel. 39206n. Chciałbym się dowiedzieć czy jest jakiś alternatywny soft do tego routera z możliwością zmiany adresu MAC? Ponieważ mój dostawca internetu nie doda mi drugiego adresu. A TP-Link ma tylko v 1.0 tego routera .

Szukam tego ponieważ znalazłem na tej stronie taką możliwość.
http://screenshots.portforward.com/routers/TP-Link/TD-W8910G/Device_Info.htm

Nie ma alternatywnego softu.

Co to za operator i w jaki sposób on dodaje adresy po MACu? Urządzenia adsl standardowo nie przekazują adresów MAC do dostawcy.

Chcę użyć tego routera jako zwykły router nie potrzebuje Adsl tylko router, ale nie chce kupować nowego.

Możesz wykorzystać ten router w sieci ethernet tylko jako AP (punkt dostępowy). Nie będzie działał jako router WAN-owy.

OK ale musiałbym zmienić adres MAC.

To jest jakaś możliwość aby to zrobić?

Na tym routerze nie ma takiej opcji. Kup sobie coś z portem WAN RJ45 i będzie po sprawie. W8901g to typowy router ADSL-owy (linia telefoniczna).

Ale widziałem że na tym samym modelu ktoś miał klonowanie mac, a nie dam rady kupić teraz nowego routera.

Ale na innej wersji sprzętowej, Clone mac powinno pojawić się po wybraniu PPPoA/PPPoE a jeżeli u ciebie się nie pojawia to nic nie zrobisz.
Poza tym robi się to dla portu ADSL (RJ11) co i tobie tak nie rozwiąże sprawy bo masz złącze ethernet RJ45.