TD-W8901G Wake on LAN przez internet

Witam,
ustawiłem sobie WOL i faktycznie w sieci lokalnej działa bez zarzutów. Problem pojawia się gdy komputer próbuje uruchomić przez internet. W żaden sposób nie jestem w stanie tego zrobić. Przekierowałem porty 7 i 9 na lokalny adres ip który jest zbindowany z moją kartą sieciową w komputerze. Próbwałem wysyłać magic poket z róznych źródeł: telefon, inny komputer, strona internetowa, jednak nie daje to efektów. Mój ISP to Netia. Jest jakaś możliwość by sprawdzić czy ten pakiet dociera do routera? W czym może leżeć problem?

Coś mi się kołacze po głowie że w tym modelu (W8901g) nie można dopisać adresu fizycznego na stałe do ARP. Możesz spróbować przez telnet i arp add

który jest zbindowany z moją kartą sieciową w komputerz
Jeżeli zrobiłeś to przez DHCP Reservation to nie zadziała.

Dzięki za odpowiedź, połączyłem się przez telnet ale wyskakuje mi informacja że nie ma nawet takiej komendy :frowning: jedyne co znalazłem to 'ip arp status' no i widnieje tu niby moje ip i mac karty ale domyślam się że to raczej nie pomoże. Czyli nie ma dla mnie nadzieji ? Nie da się przekierować tego pakietu na adres rozgłoszeniowy? (Nie znam się na sieciach, ledwo dotknąłem temat)

Pokaż co pokazuje arp status. Na WAN-ie masz oczywiście publiczne IP od dostawcy?

Tak, ten router łączy mnie bezpośrednio z dostawcą.

Wygląda że jest to dodanie tymczasowe a nie zbindowanie. Niestety router nie jest już produkowany i wspierany przez producenta. Jeżeli chcesz korzystać z funkcji musisz wymienić na coś nowszego. Osobiście polecam W8970.

Ok, trudno jakoś będę się musiał obejść bez tego. Dzięki za pomoc.