TD-W8901G Błędy CRC

[quote="Heinz, post:20, topic:7444"]Najpierw zrób tak żeby bylo widać co z czym jest podłączone.
Gniazdo na rj11 które jest używane korzysta z koloru czerwonego i zielonego. Linia telefoniczna powinna być podłączona pod 2 prawe złącza głównego gniazda (starego typu) i do tych złącz podłączone jest małe gniazdo (czerwony i zielony).
Kabel z dołu poprostu wytnij przy samych złączach( np małymi nożyczkami.) lub odkręć śrubki i odłącz go.
Podłączoną zostaw tylko linię z zewnątrz i małe gniazdo rj45.[/quote]

czy dobrze rozumiem?

Nie bój się tego. rozciągnij to tak aby było wszystko widać.
tam gdzie zaznaczyłeś i śrubkę wyżej odkręci i odłącz przewody. Powinien zostać ten kabel co idzie z zewnątrz. widzę że ma on ładnie bary skręcone. wykożystana będzie tylko jedna para, druga zostaje nie przykręcona.
Więc do śrubek podłączasz tylko tą jedną parę i małe gniazdo.

Nie za bardzo rozumiem, o czym do mnie piszesz :-\

Jak widać na zdjęciu niebieski i pomarańczowy kabelek od kabla dolnego są ucięte, a te dwa białe idą to tam gdzie pokazywała strzałka na poprzednim zdjęciu i tego na górze. Mógłbyś wytłumaczyć mi to bardziej "łopatologicznie" ? :-[

Te 2 białe co zaznaczyłem na foto kolorem czerwonym odpinasz i wyrzucasz. dodatkowo masz mały bałagan w kablu bo tak nie powinno być.
Na niebiesko zaznaczyłem jakie przewody masz odłączyć. niestey nie powiem Ci w której parze jest internet bo nie ja to podłączałem, więc ta kwestia należy do Ciebie.
Jest para biało-pomarańczowa i biało-niebieska. W jednej z nich powinien być internet. Jeśli będzie w obu to nie będzie on działał dobrze.
Sprawdzisz to tak że najpierw zostawisz podłączoną parę Biało-pomarańczową jak zadziała to będzie OK, ale sprawdź podłączajac biało niebieską. jeśli tam też jest internet to zostaje wezwać techników.

Dobra, nie wiem czy temu podołam :P. Ale sądzisz, że to jest przyczyną powstawania błędów CRC?

Tak. Jeśli nie czujesz się na siłach to zadzwoń do operatora i zgłoś błędy na łączu. Technik przyjedzie i zacznie sprawdzać. Tylko musisz go nakierować na linię telefoniczną, bo może powiedzieć że to wina Twojego routera. Zrób tak aby najpierw naprawił kable.

Będzie problem wezwać techników, bo mam internet od DROPSS ( praktycznie netia) ale na kablach orange. I teraz co z tym zrobić :-/
edit: jakoś się za to próbowałem zabrać i przy odkręcaniu tego małego gniazdka na prawym dolnym rogu zobaczyłem, że ten biały kabelek jest połączony z niebieskim i pomarańczowym tak jak na zdjęciu:

Techników wzywasz od dropsa wkońcu to im płacisz.
Wywal ten biały kabel co idzie na dół.
Ten co idzie z dworu ma podłączone 2 pary pod zaciski tam gdzie jest czerwony i zielony kabel.
Rozłącz to
podłącz najpierw parę biało-pomarańczową do gniazdka. tak aby biały był do góry a pomarańczowy na dole ( choć nie ma to znaczenia)
Sprawdź czy działa internet.
Jak nie działa to podłącz niebieską parę.

Więc tak, na początek spróbowałem z parą pomarańczową i białą.

Internetu nie było, ale się nie poddałem i tak samo spróbowałem z parą niebieską i białą

i zapaliła się dioda ADSL na routerze. Moim oczom w zakładce ADSL w statusie ukazało się takie okienko:

Można zauważyć spadek line attenuation do 9.8db (było jakieś 11.9) datarate i maxrate pozostał taki sam. Ale jak widać powstają jeszcze błędy CRC :-X
Proszę poprawić dodanie obrazków do postu zgodnie z regulaminem forum - Administrator

No to spore postępy. Powiedz ile dokładnie jest tego kabla czarnego którym łączysz router z gniazdkiem.

Kabel jest długości 5 metrów.

Pomyśl nad skróceniem jego ( jak nie masz podłączonych komputerow na kablu to możesz router przenieść pod samo gniazdko i podłączyć krótkim kablem ( 1m)
Możesz tez zastąpić ten kabel kabelkiem UTP lub YTKSY jednak najpierw sprawdź na oryginalnym krótkim kablu.
Czy liczba błędów CRC wzrosła?

[quote="Heinz, post:32, topic:7444"]Pomyśl nad skróceniem jego ( jak nie masz podłączonych komputerow na kablu to możesz router przenieść pod samo gniazdko i podłączyć krótkim kablem ( 1m)
Możesz tez zastąpić ten kabel kabelkiem UTP lub YTKSY jednak najpierw sprawdź na oryginalnym krótkim kablu.
Czy liczba błędów CRC wzrosła?[/quote]
Mógłbyś dokładnie powiedzieć, jak nazywa się ten kabel?
CRC już nie rosną // czasem zdarzą się pojedyncze // :slight_smile:

Kabelek najlepiej jak by był takiego typu: http://allegro.pl/kabel-telofoniczny-rj-11-utp-cat5e-modemu-routera-i4980591370.html

A coś takiego: http://allegro.pl/kabel-telefoniczny-czarny-rj11-krakow-i4979797141.html
1 metr całkowicie mi wystarczy.

metrowy może być płaski. Dłuższy lepiej żeby był UTP. Do routera standardowo jest dodawany krótki kabel