TD-VG3631 USB Voice Mail Konfiguracja

(sebstroi) #1

Witam,
jestem od tygodnia posiadaczem routera TD-VG3631. Nie korzystam z ADSL. Internet dostarcza mi lokalny dostawca jako Ethernet (RJ45).
Skonfigurowałem router poprzez www port WAN jako EWAN, dodatkowo skonfigurowałem bramkę VoIP.
Chciałbym skorzystać z dodatkowej funkcjonalności, którą oferuje mi router, a mianowicie możliwości nagrywania wiadomości (zakładka USB Voice Mail).
No i tutaj zaczynają się schody.
Zgodnie z instrukcją, aby skonfigurować tę opcję, należy uruchomić program easy setup assistant, który w jednym z kroków pozwoli na skonfigurowanie voice mail oraz wygeneruje pliki, które zapisze na podłączonym zasobie na usb.
W moim przypadku program Easy Setup Assistant nie jest w stanie przejść kroku Network Status Check. Wyskakuje informacja "Please check the network connectivity: Zakładam, że sprawdza status połączenia ADSL. Rozumiem, że program został stworzony po to, żeby wspomóc mniej doświadczonych użytkowników. Zastanawia mnie jednak, w jaki sposób mam skorzystać z opcji USB Voice Mail nie posiadając aktywnego łącza ADSL.
Proszę Was o wsparcie. Być może najprostszą opcją będzie wgranie na sztywno konfiguracji na USB od kogoś, kto ma już uruchomioną pocztę głosową i korzysta z ADSL

(Heinz) #2

Nie mam tej bramki ale wg symulatora to mogę Cię naprowadzić.
Oczywiście Pendrive musi być najpierw włożony do USB.
W menu routera zakładka Voice - USB Voice Mail
Przycisk po prawej na dole "Config"
Tam masz ustawienia powiadomień i zapisu rozmów dla dwóch linii
Możesz tez ustawić jak długo mają być "trzymane" wiadomości oraz jaka ma być maksymalna długość pojedynczej wiadomości.

(sebstroi) #3

Heinz, dzięki za odpowiedź. Zakładkę Config przeglądałem. Jednak, żeby móc zapisać ustawienia, o których piszesz, niezbędne jest posiadanie wcześniej odpowiednich plików na pendrive. Inaczej pojawia się komunikat: There is no proper files in USB Mass storage.
A pliki można wgrać na pendrive tylko przy pomocy easy setup asistanta :(.
Bez tego nie ruszę

(SirLEO2000) #4

Witam, podobny problem mam i ja. udało się to rozwiązać?