Td-8950nd

Podczas instalacji rutera, na samym początku (z płytki jadę), mam
komunikat "Połaczenie ograniczone lub brak połączenia z siecia."
A następnie: "Sprawdzanie karty sieciowej zakończone błedem.".
Próbowałem na dwóch różnych laptopach. Jeden z nich cały czas pracuje
z Internetem. Oczywiście wtedy kiedy próbowałem z tym tepelinkiem to
nie pracował w Internecie.
Prośba o pomoc :slight_smile:

Kto jest dostawcą internetu ?

Lepszym rozwiązaniem jest konfiguracja poprzez logowanie w dowolnej przeglądarce po adresie 192.168. ... Pokaż nam jakieś zrzuty z konfiguracji tego routera. Jakie systemy operacyjne masz na laptopach?

Bardzo dziekuję za tak szybkie odpowiedzi.
Jeden laptop ma Vista Business 64 bit a drugi Windows 7 64 bit.
Dostawcą Internetu jest TPSA-teraz toto sie nazywa Orange.
Przy W7 podłączyłem wszystkie kabelki i od konsultanta TPSA
dowiedziałem się, że linia jest OK (rozmawialiśmy po tej linii w tym czasie)
ale on nie widzi rutera u mnie.
Podłączając tylko LAN1 ruter - laptop Vista i W7 - mam taki sam komunikat..
Wybieram z ekraniku TP-Link (płytka) wstępna instalacje, sprawdza kartę siciową,
przechodzi do punktu 2 i po długiej chwili wali taki komunikat.
Reset do fabrycznych wg mnie nie działa bo ni zapalają sie żadne lampki jak przy uruchamianiu, bo tak powinno być ?
Pozdrawiam

Zaloguj się na router z poziomu przeglądarki wpisując adres IP 192.168.1.1 i ręcznie skonfiguruj usługę . Wrzuć na forum screeny z konfiguracji TP linka.Hasło i login od dostawcy posiadasz tak ?

Skąd jesteś. Linie masz podłączoną pod router, masz telefon stacjonarny? Porób screeny z ustawień TD i zapodaj nam na forum tak jak prosiliśmy.

Dzięki za zainteresowanie. 192.168.1.1 nie działało na tym ruterze. Jak pisałem twarty reset nie działał. Zadzwoniłem dzis rano do TP-Link, trafiłem na osobę kompetentną, okazało się, że ruter jest do wymiany. Zachowywał się tak wg tego eksperta, jakby ktoś ładował formware i przerwał. Szkoda, ze nie mogę podać nazwiska tego gościa bo szacunek dla jego wiedzy i cierpliwości w rozmowie ze mną. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie. Takie objawy na tym ruterze to pewność, że jest do wymiany. Pozdrawiam