Td-8910g - brak dostępu do internetu

A jaka jest miedzy nimi różnica? Bo 61 jest tańczy niz 60

TD-W8960N:

  • Chipset Broadcom
  • Nie ma przycisku zasilania
  • Droższy

TD-W8961ND:

  • Trendchip chipset
  • Ma przycisk zasilania
  • Tańszy
  • Odkręcane anteny

A dla mnie pod neostrada na ktorej mam często jakies problemy na lini ktory bedzie lepszy? Max do osiągnięcia 8mb/s. Czytałem ze lepszym wyjściem bedzie 60

Generalnie i jeden i drugi, ale na słabsze linie najlepiej nadaje się chipset Broadcoma.

A co myślicie o w8970? Bedzie lepszy?

W8970 przy bardzo słabych linia może obcinać synchronizację (prędkość) aby uzyskać lepszą stabilność (tak masz napisane oprogramowanie). Wszystko zależy od szumów na twojej linii.
Osobiście używam W8970 ale z OpenWRT -

Ja osobiście używałem długi czas TP link TD -W8980 identyczny soft jak na TD-W8970 tyle że wspiera standard 5GHz. I na brak stabilności nie mogłem narzekać pomimo słabej lini gdzie tłumienność wynosiła 60 decybeli . Tak jak Admin powyżej pisze , router obcina troszkę synchronizację ,ale za to jest stabilniej . Bo przyznasz sam że lepiej mieć ciut wolniej lecz stabilniej bez zrywań itd. :slight_smile:

No masz racje. Tylko pytanie co w koncu wybrać. Czy 60 czy 70 bo miedzy tymi modelami sie wacham. Aktualnie ledwo mi router ogarnia bo albo nie mam dostepu do internetu i musi polecieć reset albo obcina mi do 0,5mb/s

Zakupiłem w końcu ten router 8960N jednak mam problem z nim... Robie standardową konfigurację pod Tepse i net zwolnił mi do 0.02mb/s. Na starym routerze w tym samym czasie jak zrobie podmianke to mam minimum 4,5 mb/s Czy ktoś może pomóc mi w prawidłowej konfiguracji tego routera? Przez taki wolny net cięzko porusza mi się po google w poszukiwaniu informacji. Prosiłbym o jakieś linki jak dokładnie dokonać konfiguracji.

Pokaż obrazek z synchronizacji na nowym routerze.

O który dokładnie Ci chodzi? Bo nie wiem czego screena mam zrobic

Pokaż obrazki ze swojej konfiguracji, jak to masz teraz ustawione. Zakładka Status lub Device Info.

poniezej

Przy połączeniu kablowym do komputera też zwalnia? Widać wszystko tutaj ok.

Test wykonywałem przy podłączeniu przez kabel. Teraz podpiąłem stary router i na nim mam 1.8 mb/s
Mała uwaga, szybkości internetu nie podajemy w "metrach bieżących" jak to opisałeś - Administrator

Podaj dla porównania parametry linii ze starego routera.

Tylko, że w tym starszym nie ma tych wszystkich informacji co w nowym

Oczywiście że są, zakładka Status na samym dole masz parametry linii.

Nie wiem czy to istotne ale na starym routerze łączyło mi się przez PPPoE a teraz jak chce na nowym polaczyc przez to samo to jednak nie mam dostepu do interneru. Mogę połączyc tylko przez PPPoA czy to jakaś różnica?

Że niby co? Napisz jaki ty masz ten internet, jaka prędkość czy to ADSL czy VDSL, czy DSL?