T1600G-28TS - Nie wpuszcza z internetu przez router przekierowujący port

Witam. Sytuacja jest taka, że mam w sieci switch T1600G-28TS i z LANu nie ma najmniejszego problemu się do niego dostać. Problem pojawia się gdy chcę na niego wejść z internetu przez router z przekierowanym do niego portem. Switch się nie zgłasza ale widać, że coś przeglądarka mieli, bo gdy w przekierowaniu na routerze ustawię nieobecne w LANie IP to od razu dostaję info, że brak takiej strony a gdy ustawię IP switcha to mieli, mieli i dopiero po chwili wywali brak kontaktu.
Mam też w sieci inne urządzenia, m.in. T1500 i gdy ustawię jego IP w przekierowaniu to łączę się z nim bez problemu. Wnioskuję więc, że to T1600 ma coś zablokowane lub nieustawione. Przeleciałem jego menu wszerz i wzdłuż i nie wiem co może powodować takie zachowanie. Macie jakiś pomysł?

  1. Wszystko masz w instrukcji obsługi:
    https://www.tp-link.com/pl/support/download/t1600g-28ts/
  2. Domyślnie urządzenie nie korzysta z DHCP ani nie ma ustawionego gatewaya, więc nic dziwnego, że w ramach sieci dostęp jest, ale spoza lokalnej sieci już nie.
  3. Masz tam całą furę ustawień jakby coś dotyczących bezpieczeństwa UI - cały rozdział o tym jest.

Hmmmm, no ale właśnie chyba nie wszystko albo ja nie umiem szukać. W instrukcji jest mowa o zakładce System IP a u mnie tej zakładki nie ma. W L3 są interfejsy ale tam też nie ma gatewaya tylko IP i MASK.

Tutaj masz emulator mojego SW: https://emulator.tp-link.com/T1600G-28TS(UN)_3.0_Emulator/index.html
Możesz mi wskazać gdzie mam to ustawić bo ni czorta nie mam pojęcia. Ja nie widzę nigdzie miejsca na gatewaya.

Dodano

Zrobiłem GW w CLI i poszło

T1600G-28TS(config)#show ip route 
Codes: C - connected, S - static
       * - candidate default
S*      0.0.0.0/0 [1/0] via 192.168.1.1, VLAN101
C       192.168.0.0/24 is directly connected, VLAN1
C       192.168.1.0/24 is directly connected, VLAN101
C       192.168.102.0/24 is directly connected, VLAN102

Dzięki za wskazania.

Myślę, że możesz zapytać chłopaków z TP-Linka, czy nie mają jakiegoś beta firmware do tego modelu.