Szyfrowanie transmisji TL-WPA4220

(marker) #1

Witam wszystkich,
Jak sprawdzić czy sparowane dwa transmitery PLC mają ustawione szyfrowanie łącza - w manualnej konfiguracji używałem strony www urządzenia. W menu nie ma opcji szyfrowania (o ile sprawy nie załatwia po prostu nadanie sieci PLC własnej nazwy...)

(Marcin) #2

W zakładce Powerline powinno być Network Settings gdzie masz Device Password no i Station Settings.

(marker) #3

mam zakładkę POWERLINE i w submenu mam takie wartości jak na obrazkach - nie ma nigdzie informacji o szyfrowaniu....

(Marcin) #4

Przepraszam źle cię zrozumiałem (dopiero kawę piję). Według producenta transmisja jest automatycznie szyfrowana po sparowaniu urządzeń 128bitowym szyfrowaniem AES.

(marker) #5

czyli, jeśli kiedykowiek wykonałem parowanie dla tych dwóch transmiterów poprzez klawisz pair mam transmisję zaszyfrowaną niezależnie od tego co konfigurowałem, jak nazwałem sieć itd (nie przepadam za autokonfiguracją i dlatego wolałbym widzieć jakiś komunikat).... Myślałem, że nazwa sieci jest jednocześnie kluczem szyfrującym

(Marcin) #6

Aż tak głęboko nie siedzę w oprogramowaniu więc trudno mi powiedzieć na jakiej podstawie generowane jest szyfrowanie tej transmisji.

(marker) #7

ok... może w kolejnych wersjach firmware coś dorzucą... dzięki

(Marcin) #8

Rzucę pytanie do chłopaków z supportu może coś wiedzą więcej. Pozdrawiam

(CHACA) #9

Nie musisz. Do rozszerzenia sieci wifi wraz z jej zabezpieczeniem służy funkcja wifi clone. Jest to użyte w przypadku pary transmiterów PLC AV500 czyli WPA-4220KIT. Polega na tym iż wciskamy na naszym routerze przycisk WPS (o ile takowy jest) i na transmiterze przycisk WiFi Clone. Po około 20 sekundach proces transmisji zostanie ukończony. Sieć jest już zabezpieczona.

(marker) #10

ale mnie nie chodziło o sieć wifi - tą można skonfigurować ręcznie i wybrać odpowiednie zabezpieczenia. Mnie chodzi o bezpieczeństwo transmisji po kablach w scianie.... przecież ktoś (gdyby założyć, że jednak sygnał nie został zaszyfrowany) może właczyć do swojego gniazdka transmiter i podpiąć się do elementu PLC sieci domowej. Nigdzie w menu transmitera (jego statusie lub ustawieniach) nie jest wskazane, że urządzenia komunikują się połączeniem szyfrowanym, a nie otwartym....

(CHACA) #11

Tak zgadza się ale pod warunkiem iż gniazdo 1-fazowe bedzie zasilane z tej samej fazy. Jeżeli natomiast bedzie to inna faza nie dojdzie wtedy do połączenia.