Szyfrowanie transmisji TL-WPA4220

Witam wszystkich,
Jak sprawdzić czy sparowane dwa transmitery PLC mają ustawione szyfrowanie łącza - w manualnej konfiguracji używałem strony www urządzenia. W menu nie ma opcji szyfrowania (o ile sprawy nie załatwia po prostu nadanie sieci PLC własnej nazwy...)

W zakładce Powerline powinno być Network Settings gdzie masz Device Password no i Station Settings.

mam zakładkę POWERLINE i w submenu mam takie wartości jak na obrazkach - nie ma nigdzie informacji o szyfrowaniu....

Przepraszam źle cię zrozumiałem (dopiero kawę piję). Według producenta transmisja jest automatycznie szyfrowana po sparowaniu urządzeń 128bitowym szyfrowaniem AES.

czyli, jeśli kiedykowiek wykonałem parowanie dla tych dwóch transmiterów poprzez klawisz pair mam transmisję zaszyfrowaną niezależnie od tego co konfigurowałem, jak nazwałem sieć itd (nie przepadam za autokonfiguracją i dlatego wolałbym widzieć jakiś komunikat).... Myślałem, że nazwa sieci jest jednocześnie kluczem szyfrującym

Aż tak głęboko nie siedzę w oprogramowaniu więc trudno mi powiedzieć na jakiej podstawie generowane jest szyfrowanie tej transmisji.

ok... może w kolejnych wersjach firmware coś dorzucą... dzięki

Rzucę pytanie do chłopaków z supportu może coś wiedzą więcej. Pozdrawiam

Nie musisz. Do rozszerzenia sieci wifi wraz z jej zabezpieczeniem służy funkcja wifi clone. Jest to użyte w przypadku pary transmiterów PLC AV500 czyli WPA-4220KIT. Polega na tym iż wciskamy na naszym routerze przycisk WPS (o ile takowy jest) i na transmiterze przycisk WiFi Clone. Po około 20 sekundach proces transmisji zostanie ukończony. Sieć jest już zabezpieczona.

ale mnie nie chodziło o sieć wifi - tą można skonfigurować ręcznie i wybrać odpowiednie zabezpieczenia. Mnie chodzi o bezpieczeństwo transmisji po kablach w scianie.... przecież ktoś (gdyby założyć, że jednak sygnał nie został zaszyfrowany) może właczyć do swojego gniazdka transmiter i podpiąć się do elementu PLC sieci domowej. Nigdzie w menu transmitera (jego statusie lub ustawieniach) nie jest wskazane, że urządzenia komunikują się połączeniem szyfrowanym, a nie otwartym....

Tak zgadza się ale pod warunkiem iż gniazdo 1-fazowe bedzie zasilane z tej samej fazy. Jeżeli natomiast bedzie to inna faza nie dojdzie wtedy do połączenia.