Szukam następcy dla Airlive g.duo

Witajcie!
Potrzebuje pomocy, może nie fachowej, a zwykłego użytkownika, który miał styczność z danym sprzętem lub po prostu na wiedzę, ale do brzegu...
W domu rodzinnym, internet przez lata funkcjonował na zasadzie podłączenia się po wifi do innej sieci, a następnie rozpyleniu tego internetu po domu i podwórku. Funkcję tę dzielnie spełniał Airlive g.duo czyli router z dwoma modułami wifi, co pozwalało mi na połączenie się i rozesłanie sieci jednym urządzeniem, a więc spoko.
Airlive już dopełnia żywota z racji wieku i zrywa dostęp do sieci im mocniej się z niej korzysta. Co więcej, gość od którego mamy internet przesiadł się na sprzęt oferujący łączność po 2,4 i 5 GHz. A ponieważ takich dwumodulowych routerów już chyba nie ma w produkcji(?) Pomyślałem o kupnie czegoś nowszego np. Archer ax1500/ax10, nie znalazłem różnic między nimi, ale nie daje mi spokoju jedna rzecz-czy ten router, jego tryb pracy, pozwoli mi na połączenie się z wifi 5 GHz, a następnie rozesłanie go po domu na 2,4 GHz? W Airlive tryb ten nazywał się Client+AP, ten takiego nie ma z tego co widziałem, dlatego pytam.
Jeśli nie to czy znacie model, który zaspokoi moje stosunkowo niewielkie potrzeby?
Nikt żadnych cudów nie będzie od niego wymagał, chodzi o ten jeden warunek i żeby działał stabilnie, zapewniając dobry zasięg.
Z góry dziękuję za pomoc!