Stala predkosc

Witam.Jestem tu nowy,niewiem czy to dobry dzial.Posiadam router td w8970 v3 i od tyg mam na nim stale parametry:
Current Rate downstream 5022.Niewazne jaka modulacje zmienie i czy zresetuje router -predkosc sie nie zmienia tylko tlumienie.Nigdy tak nie mialem,zawsze predkosc byla rozna.Chcialbym tylko wiedziec czy to wina dlm czy moze orange mi na stale przypisalo predkosc(jesli tak moga).Wiem ze nie jest zle ale chcialbym tylko wiedziec czemu ten parametr sie nie zmienia.Internet 10 mb.

Wygląda że DSLam ustabilizował łącze (synchronizację) na tym poziomie dbając o to aby nie było przerw w dostępie do internetu.
Pokaż całą zakładkę z parametrami linii

Line Status:Connected
DSL Modulation Type:ADSL_2plus
Annex Type:Annex A/L/M
Upstream Downstream
Current Rate (Kbps) 507 5022
Max Rate (Kbps) 840 8240
SNR Margin (dB) 19.1 13.4
Line Attenuation (dB) 21.9 46
Errors (Pkts) 0 0

No tak ale czy to mozliwe by ciagle taka sama predkosc trzymal? Czytalem ze po restarcie router powinien sie zapinac na innej predkosci.Troche to dziwne

Jaki masz długi przewód telefoniczny w mieszkaniu?

Od routera do kompa jakies 8 metrow jesli o to pytasz.DLM jesli dziala i faktycznie przycial predkosc to chyba nie powinien dawac caly czas stala predkosc.Pare lat mam net ale 1 raz sie spotkalem z takim czyms. No nic,temat mozna chyba zamknac,nie bede wam zawracac glowy pierdolami.Dzieki

Bardziej mi chodziło ile jest metrów przewodu telefonicznego i jaki on jest od modemu do gniazda i dalej do przyłącza.

A dlaczego nie? Jeżeli parametry linii (jej zaszumienie) jest cały czas takie samo to prędkość z DSLama też będzie cały czas taka sama. Oczywiście zaszumione i uszkodzone linie zachowują się właśnie w taki sposób że prędkość się mocno waha.

Widać, jest zapas na marginesie SNR, powinna prędkość sama się podwyższać jak nie odłączamy routera, ani nie robimy restartów. Wniosek jest taki, że linią nie jest dobrze.

Dla przykładu moje parametry linii, ale ciężko o takie u innych użytkowników przy tłumieniu 41,5db.

Tryb: ADSL_2plus
Typ Ruchu: ATM
Status: Połączony
Stan zasilania linii: L0

Modulacja linii (Trellis): On On
Margines sygnał-szum (0.1 dB): 59 64
Tłumienie (0.1 dB): 415 231
Moc wyjściowa (0.1 dBm): 190 120
Osiągalna prędkość transmisji(Kb/s): 12,957 1,308

Prędkość (Kbps): 12,446 1,308 0 0

Celowo przycięta

Nie przycięta