Sposób na lepszą jakość aparatu - poradnik

W x1 i pewnie w innych modelach też soft zaniża możliwości aparatu.
Zdjęcie z 13Pix aparatu zajmuje góra 1-2MB gdzie w Samsungu przy 5Pix około 3-4MB. Oczywiście fotografując ten sam obiekt Jak wiadomo im większa kompresja tym większe straty na jakości a zdjęcia wyglądały kiepsko. Zaraz ktoś walnie że pewnie nie zmieniłeś jakości zdjęć w ustawieniach. :smile: Nie dawało mi to spokoju dlaczego tak wielką kompresję stosuje neffos. Zabawa w aplikacje zewnętrzne do robienia zdjęć kiedyś wydawała mi sie bezsensowna, bo faktycznie np w samsungu s3mini nic nie wnosiła do poprawy jakości fotografii. Przełamałem się i poeksperymentowałem z różnymi aplikacjami do do robienia zdjęć. Udało się Neffos wreszcie robi sensowne zdjęcia. Warto też wspomnieć że gdy aplikacja posiada się opcję robienia z PNG zdjęcia biją na głowę wiele innych modeli. Czy to zabieg marketingowy, nie mam pojęcia ale zaskoczył mnie fakt że mój s3mini robił lepsze zdjęcia od Neffosa. Wiadomo że od telefonu za 400-600zł nie ma co wymagać cudów ale skoro może być lepiej to czemu nie. Cały opis tyczy się również Filmowania

Aplikacja: Camera FV-5

Kompresji używa się po to by zaoszczędzić miejsce i wydłużyć żywotność flash'a. U mnie fotka na 13mpx może zajmować od 500K do 6M -- robiona przez OpenCamera, gdzie formatu pliku i stan jego kompresji można sobie wybrać i dostosować. Jeśli będziesz robił fotki 6M, gdzie zwykle aparat wypluwa zdjęcia w granicach 2M, to flash ci się zużyje 3x szybciej i o to w tej całej zabawie chodzi, bo ten flash nie jest wieczny niczym HDD i komórki zdychają po określonej ilości cykli zapisu.