Słaba prędkość download/upload

Witam.
Zakupiłem niedawno TP-Linka MR 3420v2, ale niestety mam problem. Podłączając Huawei E3372 zwykły (nie Hilink) do routera wszystko jest okej,
lecz robiąc testy na speedtest otrzymuję wyniki download 20 Mb/s upload 3 Mb/s co mnie nie satysfakcjonuje, ponieważ podłączając sam modem
pod laptop otrzymuję wyniki download 40 Mb/s (55 Mb/s kiedy nie ma dużego ruchu prawdopodobnie) natomiast upload zawsze jest 20 Mb/s.
Łącząc modem do laptopa przez PLAYowskie oprogramowanie pokazuje mi moc sygnału 95 - 99% przeważnie jest 99% chyba, że jest trochę
gorsza pogoda to jest te 95% oraz w aplikacji TopNetInfo pokazuje mi prawie stałe -51dBm lub przy troszkę gorszej pogodzie -53dBm.
Zastanawiałem się czy coś da aktywny hub usb, ale czy aż tak może poprawić on prędkość lub zamiana oprogramowania na gargoyle?
Z góry dziękuję za udzieloną pomoc.

Spróbuj z HUBem. był już temat na forum że brak huba powodował zaniżone prędkości.

Okej tak więc spróbuję z aktywnym hubem, nie wiedziałem, że aż tak może to zaniżać prędkość. Od razu pytanko, może mógłbyś polecić jakiś
porządny aktywny hub, który się nie spali zaraz po podłączeniu.
Dziękuję za odpowiedź.
Gdzieś przeczytałem, że jakiś starszy firmware powinien poprawić upload tak więc wgrałem go i rzeczywiście prędkość skoczyła nawet do
download 25 Mb/s a upload do 3.5 Mb/s.
Niestety, kupno aktywnego huba nic nie zmieniło, nawet bym powiedział, że jest trochę gorzej.