Skaczący ping w tp-link td-w8961nd

Witam, ostatnio musiałem zmienić router. Miałem Liveboxa 3, nie było z nim żadnych problemów. Kupiłem TP-Link TD-W8961ND i się zaczęło... Co jakiś czas jeżeli gram mam takie lekkie lagi, które przeszkadzają strasznie. Występują co 5-10 s trwają dosłownie niecała sekundę. Do routera mam podłączone 2 komputery i jeżeli na 2 komputerach jest włączona gra to na tym 2 (podłączonym przez wi fi) jest cały czas ping 500+, który uniemożliwia grę. Mój internet nie jest najszybszy 512mb/s >:( lecz z liveboxem nie było żadnych problemów, na 2 komputerach się grało i wszystko było dobrze, a teraz nie mam pojęcia o co chodzi. Zauważyłem taką rzecz że jeżeli całkowicie wyłączę Wi-fi i gram tylko na kablu to lagi są trochę mniejsze lecz ciągle są i przeszkadzają. Ma ktoś może jakieś pomysły na to? Pozdrawiam.

Daj screen ze statusu routera.

Proszę.

Masz błędy CRC na łączu co może powodować skoki pingu.
Sprawdzaj co jakiś czas SNR Margin na downstream czy parametr trzyma się stabilnie.

Ten parametr się ledwo zmienia 24,5-25. A tego błędu CRC nie da się usunąć jakoś? NA liveboxie nie było nigdy takich problemów.

Widać że LB lepiej synchronizował się na tej słabej linii telefonicznej.

Nie mam pojęcia jak, nic nie robiłem w konfiguracji a w cmd jak wpisuję ping wp.pl -t to ping cały czas jest na poziomie 37-45 więc jest dobrze, w fife też lagów nie ma, co prawda musi być wyłączone Wi Fi w routerze, ale to najmniejszy problem.