Skaczący ping oraz obniżona prędkość

Witam serdecznie. Mój problem dotyczący połączenia z internetem został rozwiązany niestety pojawiły się kolejne problemy. Transfer jest znacznie obniżony. Z 10 mb zrobiło się 5 mb a w tym momencie mam niecały 1 mb downloadu. Upload jest prawidłowy 1 mb. Ping skacze mi z 60 na 150-160. Próbowałem już zmieniać miejsce repeatera ale dalej to samo. Można to jakoś zmienić czy po prostu jest to wina tego, że nie łącze się bezpośrednio z liveboxem ? Pozdrawiam.

Pierwsza sprawa to jak wygląda teraz pomiar inSSIDer-em? Pasmo masz 20MHz czy 40MHz? Niestety repeater zawsze będzie negatywnie wpływał na prędkość w sieci.

Jest to spowodowane tym iż to urządzenie ma jeden moduł radiowy ,czyli musi go odebrać i tym samym radiem przesłać .Co za tym idzie obniżony transfer .

Pasmo w repeaterze mam ustawione na auto. Odbiera sygnał z liveboxa na poziomie 70-80%. Może model 730 będzie lepszą opcją ? ( Taki mam jeszcze do wyboru)
Połączony z repeaterem : -56 db
Może zmienić kanał bo działają na tym samym : 10
Jak musiałbym to podłączyć, żeby prędkość była na takim samym poziomie jak bezpośrednio połączenie z liveboxa?

Wystrzegaj się w routerach konfiguracji AUTO a tym bardziej w repeater-ach.

Czyli kombinować z ustawieniami ? Zmieniać coś z wireless advanced ? Ustawiłem 20 mhz tak jak w liveboxie mam.

Za dużo tymi zmianami nie wskórasz tak jak było powiedziane reapatery mają to do siebie że zaniżają transfer . Trudno się z tym pogodzić ale tak jest.Lecz nie oznacza to że masz nie testować i szukać optymalnego rozwiązania .

Witam ponownie. Mam takie pytanie, czy routerem WR543G mogę się połączyć z liveboxem przez kabel RJ45? Chcę zrobić tak, że połącze dwa routery kablem i ten drugi router będzie rozsyłał sygnał przez wifi. Który router z oferty tp-linka nada się do tego ?

Tak oczywiście że można tak skonfigurować urządzenia. Zmieniasz adres IP i wyłączasz DHCP na WR543g.

Do tego nada się praktycznie każdy router i Access Point z oferty TP-Linka.
Jeśli zależy Ci na zachowaniu jednej sieci to nie wtykasz kabla z liveboxa do portu WAN tylko LAN.
Co do WR543G to najlepiej używać go jako AP i ustawić mu LAN IP na 192.168.1.254 i wyłączyć serwer DHCP.
Lub jako router wtedy LAN IP na 192.168.5.1

To super :slight_smile: Spróbuję jeszcze dziś i dam znać czy wszystko hula :slight_smile:

Witam. Może mi ktoś powiedzieć jak mam ustawić tego tplinka ? WISP czy AP ROUTER ? Na WISP nie widzę w ogóle sieci wifi a nie w tym rzecz :slight_smile: Liveboxa podłączyłem przez port usb to teraz mam 1 port wolny z internetu (czerwony) tutaj podłączam kabel i łącze z tplinkiem do wan czy lan ?

Podłącz najpierw samego TP-Linka do komputera.
Zaloguj się na jego stronę konfiguracyjną.
Zakładka Operation mode: AP Router
Zakładka Wireless - Wg własnego uznania lecz wybrać kanał WiFi inny niż Liveboxa Najlepiej odsunięty od niego o 5 kanałów.
Zakładka DHCP - DHCP Settings: DHCP Server zaznacz Disable i zapisz zmiany.
Zakładka Network - LAN: Zmień adres IP z 192.168.1.1 na 192.168.1.254 i zapisz zmiany.
Wyłącz urządzenie i podłącz Liveboxa ( czerwony port) do portu LAN1 w tplinku. Uruchom i powinno wszystko dzialać.

Heinz wiszę Ci dobre 0,7 haha ! :smiley: Wszystko śmiga bez problemu. Teraz tylko kupić dłuższy kabel i będzie w porządku :slight_smile: