Sieć wifi w domu z W8970 i FunBoxem

Witam, otóż mam funboxa od Orange i posiadam również router W8970. Jako że ten router ma większy zasięg chciałem powiększyć swoją sieć w domu.
Szukam pomocy jak to podłączyć. Jedynie co teraz udało mi się zrobić to podpiąć ten router i stworzyć sieć. Internet działa tylko na jednej z dwóch dostępnych ( tplink i funbox). Jak się loguje na 192.168.1.1 w sieci wifi tplinka to ukazuje mi się storną Funboxa. Teraz moje pytanie jak to ładnie zgrać żeby za każdym razem działała sieć. Zdarza się często, że po prostu jak się łącze z telefonu pod sieć z TpLinka to nie ma w ogóle intetrnetu, a np na Funboxie jest oraz na odwrót, jeśli jestem podłączony pod TpLinka i działa Internet to nie ma internetu pod Funboxem.
Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć krok po kroku jak to podłączyć żeby wszystko działało, ewentualnie żeby działał cały czas ten TpLink ???
Zauważyłem chyba też że przez Funboxa bardziej ping skacze, na TpLinku tego nie odczułem.

Przy ADSLu nie mogą pracować dwa modemy ADSL.

Jeśli masz funboxa tylko do internetu (bez telefonu) to podłącz linię telefoniczną do TP-Linka i skonfiguruj połączenie z internetem. Funboxa możesz użyć jako dodatkowy AP.

Jeśli Funbox jest niezbędny to potrzebujesz kabel LAN i łączysz port Czerwony z portem LAN/WAN na tplinku i konfigurujesz go jako:

I dodatkowo zmieniasz LAN IP na 192.168.2.1

FunBox musi być, bo tam jest VDSL. Dzięki za pomoc, zaraz spróbuje to zmontować.