Sieć w domu - transmitery?

Witam,
mam problem od pół roku z połączeniem wifi. Router mam podłączony 10 m od mojego pokoju,które dzielą dwa pomieszczenia (jedno jest gospodarcze np) i stad w linni prostej występuje dużo zakłóceń w połączeniu z moim lapkiem. Próbowałem w miarę możliwości ustawiać router w innym miejscu,ale mało daje takie rozwiązanie. Nie mam dużego pola manewru w tym zakresie. Dokupiłem jeszcze kartę sieciowa tp-link tl-wn722n. Pomogło,ale problem się pojawia w momencie,gdy ktoś usiądzie przy komputezrze w pkoju z routerem - stabilność łącza spada diametralnie. Internet mam 10 mega w netii i wówczas jakośc połaczenia wariuje. Nie powiem innym domownikom by nie siadali w tym miejscu,bo to niemozliwe - jest tam komputer stacjonarny. Gram w gry sieciowe i problem staje się strasznie dokuczliwy w weekendy np. Dodatkowo mnostwo sieci wifi w mojej oklicy,co dodatkowo komplikuje sprawę.. jakość połaczenia w insiderze w najlepszym wypadku wynoski koło 65 punktów. Szukam rozwiązania schludnego i skutecznego. Nie widze za bardzo wykorzystania anteny panelowej,nie wiem gdzie miałbym ją umiescic bez zaburzenia estetyki :stuck_out_tongue:
Zastanawiam się na zastowoswaniem transmiterów plc. Jak to wygląda w praktyce? czy opróćz ceny są jakieś możliwe minusy tego rozwiązania?
Dodatkowo rozważam kupno repeatera, który jest tańszy. Czy powinien on sprostać zadaniu?
Ponadto mam włąściwie gniazdo internetowe w swoim pokoju,ale jest one teraz nieaktywne i nie wiem,czy można coś z tym zrobić - czy tym się zajmuje operator- Netia?
Mój router to asus dsl-n10. Próbowałem już przez długi czas bawić się z ustawieniami routera,pasma,kanały itd. Wszystko kończy się tak,że i tak jak ktoś usiądze w gabinecie z routerem - kicha i tylko się denerwuję,bo np gram mecz i mam lagi...
PRoszę o pomoc i jednocześnie wskazówki dot. ewentualnego sprzętu. Odpowiem na wszystkie pytania,jeśli jakieś jeszcze informacje potrzebne.
Dziękuję i pzodrawiam

Instalacja inSSIDer-a i zrób pomiary. Interesuje nas zakładka NETWORKS.

Daj jak możesz jakiś schemat tej sieci, jaka jest instalacja elektryczna- stara, nowa, jakiego typu kable miedź czy aluminium?

Tak wygląda pomiar z insidera w najlepszym momencie (nie ma nikogo w ferelnym pokoju)Mój domyślny profil ssid to asus,ale hakunamatata też jest z mojego routera - próbowałęm różnych rzeczy,żeby zminimalizować zakłócenia i np utworzylem hakunamatata by inni uzytkownicy nie zajmowali mi lącza swoimi komorkami,laptopami i bog wie czym. Ten moj asus wlasciwie chyba nie ma podzialu transferu na uzytkownikow..

Co rozumiesz przez schemat sieci dokładnie?
Instalacja elektryczna chyba miedziana, 10 lat.

Help, I need somebody
Help, not just anybody
Help, you know I need someone, help!
Powiem tak,zastanawiam się nad TP-Link TL-PA4010 AV500 ? CO sądzicie?

Dobry wybór. Mam u siebie WPA-4220KIT i jestem z tego zestawu bardzo zadowolony. Poszukaj u nas na forum opisów do w/w sprzętu. Są to urządzenia przyszłości.