Sieć domowa z transmiterem_porada


(cocodrillo) #1

Witam. Mam internet z sieci osiedlowej i w domu ruter N750, który tworzy u mnie w domu sieć. Jako że mieszkam w bloku ruter jest w miejscu po jednej stronie mieszkania i nie mogę zmienić jego miejsca. W drugim pokoju sygnał niestety jest osłabiony i nie w całym pomieszczeniu bo blokują go 2 lub 3 ściany, a na balkonie sygnału już nie ma. Do tego stopnie, że w laptopie lub smartfonie zanika połączenie, chciałbym również podłączyć do sieci do np. TV czy tuner sat. Znajomy podpowiedział mi, abym zastosował drugi ruter i połączył oba w sieć, ale skoro mam takie zaniki to myślę, że drugi ruter też będzie miał problem z pozyskaniem prawidłowego sygnału. Połączenie kablem jest niemożliwe. Więc przeczytałem o transmiterach i połączeniu przez gniazdko elektryczne.
Niestety, ale nie mam pojęcia jaki transmiter i czy ta idea się sprawdzi. I w ogóle czy ta sieć tak zbudowana będzie prawidłowo działać. czy nie spadnie drastycznie prędkość itp. Proszę więc o jakieś sugestie i poradę czy to ma sens.
Pozdrawiam


(Marcin) #2

Jeżeli gniazda 230V masz na jednej fazie to transmiter z AP będzie dobrym rozwiązaniem np. http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-18_TL-WPA4220KIT.html lub http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-18_TL-WPA2220KIT.html


(cocodrillo) #3

Tak gniazda są na jednej fazie. A jak powinienem to połączyć. Czy z rutera podłączam kablem do transmitera ? i czy to będzie tworzyć tą samą sieć ? Czy wifi z tego transmitera mogę rozszerzyć na drugi pokój, aby sygnał był silny wszędzie i w jaki sposób? Jak to technicznie połączyć, aby poprawnie działało ?
I jeszcze pytanie czy transmiter można włączyć pod listwę czy musi być sam w gniazdku.


(Marcin) #4

Właśnie podałem takie rozwiązanie. Mniejszy z modułów łączysz kablowo do routera a większy ma punkt dostępowy i miejsce na podłączenie sieci kablowo np. do TV. Wszystkie urządzenia są w jednej podsieci


(cocodrillo) #5

Dziękuję bardzo za informację.
Pozdrawiam