Sieć domowa. Trzy routery. Proszę o pomoc w konfiguracji

Witam.
Mam router ADSL z Orange z usługą z Neostrady. Model routera TD-W8950N ver1(A). Zakupiłam dwa routery modele TL-MR342 v2(B) i TL-WR940N.(C). Router A jest na samej górze w domu. Router B pietro niżej i Router C 2 pietra niżej. Połączone kablem, skrętką. Chciałabym żeby routery Bi C rozsyłały internet po kablu i przez wifi z routera A. Router A jest skonfigurowany. Teraz moje pytania. CZy routery B i C łączę kablem z A przez wejścia LAN-LAN czy LAN-WAN? . Jak konfiguruję router B i C to są one podłączone tylko do komputera czy i do routera A?. Proszę o pomoc w konfiguracji. NIe krzyczcie za mocno na laika. Pozdrawiam

Możesz ustawić te sprzęty w jedną sieć lub 3 osobne.
Zalecam konfigurację na jedną sieć:

  1. A zostawiasz tak jak jest.
  2. Wchodzisz na stronę konfiguracyjną routera B i wyłączasz serwer DHCP, Zmieniasz adres IP LAN na 192.168.1.254 zapisujesz ustawienia
  3. Wchodzisz na stronę konfiguracyjną routera C i wyłączasz serwer DHCP, Zmieniasz adres IP LAN na 192.168.1.253 zapisujesz ustawienia
  4. Przy łączeniu routerów pomijasz port WAN. Wszystko łączysz tylko do portów LAN.

Pozostałe dwa mogą pracować jako AP (Access point). Poszukaj w dziale FAQ jest poradnik jak skonfigurować router bezprzewodowy jako AP