Sieć bezprzewodowa i problem z przenikaniem sygnału

Witajcie,
mam Neostradę Fiber 40Mb. W domu osiągam prędkość internetu po WiFi średnio na poziomie 20-25 Mb/s. W domu jest kilka urządzeń korzystających z netu (laptopy, tablety i smartfony). A pod koniec tego roku przesiadam się z neostrady na światłowód.
Zrobiłem sobie niedawno biuro w garażu (oddalonym od domu o niecałe 10 metrów) - metalowe drzwi, 3-szybowe okno, stare grube ściany - i okazało się, że sieć WiFi dociera tam z jakością od 6,5 do max. 19,5 Mb/s, a w czasie deszczu i po zamknięciu metalowych drzwi - wcale.
Próbowałem już różnych rozwiązań korzystając z zaprzyjaźnionego sklepu i wypożyczając różne urządzenia TP-Link.
Niestety nic się nie sprawdziło:

  • neostrada + repeater - nie dociera wystarczająco mocny sygnał do repeatera. Ponadto następuje ograniczenie przepływu danych o prawie połowę. Tzn. prędkość internetu za pośrednictwem repeatera była o połowę niższa niż bezpośrednio. Wszystko to sprawdzałem umieszczając repeater w najkorzystniejszym miejscu.
  • mocniejszy router (model W8970) nie daje lepszego sygnału - nadal są to 1-3 kreski
  • adaptery PLC się nie sprawdziły ze względu na ponad 30-letnią instalację elektryczną (nawet w tym samym pokoju internet osiągał prędkość max 6 Mb).

Chciałbym uniknąć ciągnięcia kabla - ale raczej nie pozostaje już mi nic innego.
Chyba, że coś jeszcze poradzicie...
Zależy mi na prędkości internetu i stabilności.
Pozdo!
Maciej

[quote="bormac, post:1, topic:6426"]Chciałbym uniknąć ciągnięcia kabla - ale raczej nie pozostaje już mi nic innego.
Chyba, że coś jeszcze poradzicie...
Zależy mi na prędkości internetu i stabilności.[/quote]
Jeżeli zależy ci na prędkości i stabilności to pozostaje tylko okablowanie i punkt dostępowy/router bezprzewodowy w garażu. Tu nie ma złotych środków.

Rozwiązanie z anteną zewnętrzną z tego wątku nie pomoże?

Pamiętaj że transmisja jest dwukierunkowa i jeżeli urządzenie schowane w garażu nie wyśle odpowiednio silnego sygnału do anteny to też transfer i stabilność będzie kuleć. Przy kablu masz mniejszy koszt i pewność że będzie wszystko działało. No może trochę z kablem musisz pokombinować ale od czego są kanały wentylacyjne, kominy, listwy przypodłogowe itp.

OK. dzięki.
Przynajmniej mam pewność, że sprawdziłem wszystkie możliwości.