SF1005D i zakłócanie radia na UKF

2 dni temu włączyłem switch ethernet - model 1005 i niestety widzę że powoduje on wyraźne zakłócenie w pracy radia w wieży samsunga . Zauważyłem też że gdy w gniazdku elektrycznym tkwi zasilacz od tego switcha ale wtyczka zasilania nie jest włożona do switcha , wtedy zakłócenia nie ma . a gdy switch jest zasilany i działa, wtedy są wyraźne zakłócenia w zakresie radia UKF . Czy tak jest tylko z moim egzemplarzem tego switcha czy to jest zjawisko ogólne dla tego urządzenia :cry:

Nie jest to wina switcha tylko zasilacza, a konkretnie obwodu filtracji napięcia wyjściowego. Temat przeniosłem do właściwego działu.

A jakie parametry zasilania ; napięcie , natężenie prądu i rodzaj wtyczma ma mój zasilacz ?
Może ładowarka od komórki o podobnych parametrach by się lepiej spisała ?

Zasilacz możesz podmienić. Ważne żeby nie przekroczyć 12V. Amperarz może być większy. Samo radio to jakaś konkretna marka czy coś na jednym układzie scalonym bez filtrów i ekranu na głowicy?

Radio - jest to wieża Samsung WB 630.
Blisko wieży znajduje się też repeator , dekoder nc+, tv
Ale żadne z tych urządzeń nie zakłóca tunera radiowego w wieży , tylko ten switch knoci sprawę.

Podstaw inny zasilacz i będziemy wszystko wiedzieli. Mam switcha 1008 i jakoś żadnych zakłóceń nie wprowadza.