Serwer TV

Witajcie , zależało by mi na założeniu serwera TV u siebie w mieszkaniu i podziale TV cyfrowej DVBT , chciałbym by telewizja była na każdym urządzeniu ,które połączy się z serwerem i każdy mógł oglądać co innego wedle życzenia , pytanie jaki sprzęt do tego będzie najodpowiedniejszy , co potrzeba i jak to skonfigurować by działało bez zacięć .

Co do wydajności nie mam pojęcia - dekodowania/dekompresji tutaj nie ma żadnych, tylko demultipleksacja i strumieniowanie po sieci.
Jednak jedno jest pewne: ak "każdy" ma mieć możliwość oglądania "każdego" programu, to z pewnością na każdą częstotliwość potrzebujesz mieć osobny odbiornik DVB-T. Alternatywnie musisz mieć tyle odbiorników DVB-T, ilu masz maksymalnie klientów (w zależności od tego, która liczba jest mniejsza w twojej lokalizacji).
Wydaje mi się, że żaden router normalny tego nie uciągnie obliczeniowo: MUXów masz teraz 4 plus ewentualne lokalne. Jeden MUX to 20-25 Mbit/s, więc musisz mieć coś, co pociągnie demultipleksację strumienia do 100-150 Mbit/s a następnie serwowanie tego po sieci. 1 Gbit/s jak widać to minimum.
Raczej solidny serwerowy PC niż routerek na ARM, choć pojedyncze strumienie widziałem, że nawet ARMy potrafią serwować po sieci z odbiornika.