Serwer ftp na TP-Link WDR3600

Panowie, pomozecie mi skonfigurowac ftp poza moja siec? Nie moge sie zalogowac?
Mam firmware 3.14.1 Build 140916 Rel.65058n (chyba najnowszy)
W ustawieniach FTP Serwer mam wlaczony, widac partycje dysku USB, ustawilem nowego uzytkownika
jezeli probuje zalogowac sie poprzez ftp://192.168.1.1 loguje sie bez problemu
jednka nie dziala poza moja siec, moj IP odczytalem ze speedtest.net dalem go innej osobie z poza mojej sieci
i podajac ftp://odczytany numer:21 niestety nie moze sie zalogowac.
Pomoze mi ktos jak to zrobic?

Na WAN-ie masz ten sam adres IP co go odczytałeś z speedtest.net?

no wlasnie, nie do konca chyba to rozumiem.
Na WAN mam 192.168.0.8
a na speed oczywiscie dluzszy

Czyli nie masz publicznego adres IP. WDR to jedyny router w twojej sieci? Co to za dostawca i jak masz dostarczony ten internet?

dostawca moim jest Vectra i mam od nich jakis router/modem wifi do ktorego mam podlaczony swoj WDR

Ale z tego co wiem to nie masz do niego dostępu? Pozostaje kontakt z dostawcą i prośba o przestawienie ich routera w tryb Bridge tak aby adres IP publiczny znalazł się na WAN-ie twojego TP-linka. Wtedy usługa zadziała w internecie.

wszedlem na strone Vectry i jest niby napisane ze sa to adresy publiczne, wiec chyba taki mam

Tak masz ale na ich routerze a więc za NAT-em. Z tego co wiem to Vectra nie daje dostępu do swoich urządzeń więc jak chcesz przekierować porty?

Co do dostepu to tak, nie mam do niego mozliwosci zalogowania sie, kwestia zapytania, robia takie opcje, orientujesz sie?

Z tego co wiem to tak, jest taka możliwość.

OK, dziekuje za informacje, w taki mrazie pisze do nich zapytanie, dzieki jeszcze raz

jeden telefon i od razu gosciu z Vectry wyslal nowy plik konfiguracyjny do routera aby przestawic go w tryb bridge

ale dalej cos nie tak,
co ma wpisac uzytkownik poza siecia?
ftp://ip:21 ?
jak sprawdzam na stronie: http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/
Port 21 is closed

Na WAN-e masz teraz adres publiczny? Sprawdź status.

Tak, na WANie juz mam publiczny

Internet Access: Enable - jest zaznaczone?

Tak, w opcji ftp serwer mam to zaznaczone

Wpisywany jest adres ftp://adres_publiczny

OK juz wszystko dziala, wylaczylem/wlaczylem ftp serwer i ruszylo, dzieki za pomoc.

Czyli była potrzebna zmiana w tablicy routingu na samym routerze. Jeżeli temat wyczerpany proszę zamknij wątek. W razie problemów zapraszamy ponownie.