Serwer DNS

Witam. Chciałem się tylko spytać czy numery DNS trzeba wpisać w wszystkich tych oknach, czy tylko wystarczy w DHCP?
WAN

DHCP:

I może gdzieś jeszcze? :slight_smile:

Jeżeli masz aktualne oprogramowanie na routerze to nic nie musisz wpisywać. Wystarczą dane które dostaje router na port WAN. No chyba że masz jakieś problemy z siecią to wpisanie DNS-ów do DHCP Settings nie zaszkodzi a może pomóc.

Ok rozumiem :). A jakie wy polecacie DNS - opendns: 208.67.222.222 i 208.67.220.220 czy googlowe: 8.8.8.8 i 8.8.4.4. Rozumiem ze DNS wprowadzam tylko w DHCP i nigdzie więcej?

Najlepszy to zawsze ten najbliższy czyli serwer DNS dostawcy lub polecany przez dostawcę. Sam widzisz co masz w DNS-ach od dostawcy.

Ok dzięki :).
Edit:
Po prostu jak nie ustawię DNS w DHCP to strony internetowe mi "mulą" podczas otwierania ;).

Po ustawieniu DNS-ów wszystko jest w porządku?

No strony ładują się szybciej i mam stabilniejszy ping w grach :P. Chociaż dzisiaj mimo braku wpisania DNS net mi działa nawet przyzwoicie. Bez DNS to mam taką loterię, raz działa dobrze a raz muli :(.

No to bardzo dobrze :wink: Zamknij wątek jeżeli temat rozwiązany. Pozdrawiam i zapraszam ponownie na forum, Adres znasz :wink:

Również dziękuję i pozdrawiam :). Zamykam ;).