Server ftp na TP 743ND

Zapytam tutaj może mnie nie zastrzelą.
Próbuję postawić server ftp. Mam zawnętrzny IP 90.156.32.170 , serwer stawiam za pomocą cerebrus FTP Server.
Na Routerze mam ustawiony Forwarding Port 21 ----> 192.168.1.100 czyli numer komputera.
Podczas logowania niby się loguje ale nie wysyła żadnych danych.
Może ktoś zna ten problem i wie jak rozwiązać?
Pozdrawiam

Problemem może być konfiguracja pracy severa FTP a co za tym idzie klienta passive lub active

ftp nie działa tylko na porcie 21, potrzebny jest jeszcze zakres portów jakie będą użyte dla userow, którzy będą korzystać z FTP
też je musisz przekierować, proponuje taki zakres (ja mam taki na File Zilla) 60000-60060, ale możne to być każdy inny, byle miał trochę tych portów wolnych...
W FileZilla ustawia się je w Passive mode settings

Mógłbyś sprecyzować ? Jak mam te porty przekierować też poprzez forwarding na routerze?

tak, w opcji Virtual Server, nie znam twojego routera więc dokładniej nie wiem.
Dodatkowo trzeba ustawić w programie które to porty, jak nie będzie działać to jeszcze na Windowsie będzie trzeba odblokować

W końcu :slight_smile:
Wielkie dzięki, faktycznie w forwarding wpisałem 11000-13000 na 192.168.1.100 i wszystko działa.
Super jeszcze raz dzięki bo próbuję założyć od kilku dni.
Pozdrawiam

Dobra, mamy ciąg dalszy historii.
Zmieniłem router na WRD3600, dołożyłem serwer Synology DS-215j i nie mogę się połączyć z serwerem poprzez FTP.
W serwerze ustawiony tryb pasywny, porty z tego zakresu co przekierowane na routerze, wszystko ustawione wg. tutoriala a mimo wszystko nie działa łączenie z zewnątrz, cały czas wiesza się na PASV (w sieci wewnętrznej wszystko działa jak trzeba).
Co dziwne z zewnętrznej sieci mogę się połączyć ze stroną konfiguracyjną serwera na porcie 5000 ale port 21 od ftp blokuje.
Dziwnie moim zdaniem wygląda mapa sieci.
Proszę o pomoc.