Sagemcom CS 50001 (Orange FunBox) + TP-Link TD-W8968

Witam, mam problem. Moim głównym routerem jest Sagemcom CS 50001 z Orange i podłączony jest pod VDSL. Próbuję podpiąć pod niego drugi router TP-Link TD-W8968 aby działał jako wzmacniacz sygnału przez wi-fi (nie przez kabel). Wzorowałem się na przykładzie z poniższych linków:
http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=327

Wszystko było ok. Router TP-Link działał jako wzmacniacz, Internet chodził lepiej i zwiększył się zasięg wi-fi ( miałem 2 kreski, a po podłączeniu wzmacniacza już wszystkie). Problem pojawia się teraz. Nie potrzebuję aby ten wzmacniacz chodził w nocy więc go wyłączyłem, gdy to zrobiłem to nagle już nie miałem internetu wgl, wyglądało to jakby główny router nie mógł działać bez tego wzmacniacza. Nie było wgl sygnału wi-fi.

Proszę o pomoc. Może mam coś źle ustawione. Wcześniej miałem jako główny router TP-LINK TD-W8960N + ten co teraz mam jako wzmacniacz, mogłem wyłączać go kiedy chciałem i nic się nie działo jak teraz.

Jeżeli sygnał przechodził do miejsca docelowego przez ten wzmacniacz a ty go wyłączyłeś to czego się spodziewałeś? Internetu nie będzie. Jak załaczysz mu zasilanie to sygnał powinien wstać.

Wcześniej miałem tak że główny router to ten : TD-W8960N, a wzmacniacz to ten: Tp-link TD-W8968. Wyłączałem wzmacniacz i internet dalej chodził, wszystko było ok, tylko że sygnał był słabszy. I chcę zrobić to samo tylko żeby głównym routerem był ten Sagemcom, ale jak to robię i wyłączę wzmacniacz to internetu nie ma.

To zmierz siłę sygnału tego sagema w miejscu gdzie ma stać wzmacniacz. Program inSSIDer wgrany np: na laptopa lub wifi analyzer na androida.

Co ma do rzeczy siła sygnału? Chyba nie rozumiesz mojego problemu. Chcę się dowiedzieć dlaczego nagle przestaje mi działać internet z głównego rutera(Sagemcom) jak odłączę z prądu ten router TD-W8968 (wzmacniacz sygnału).
Kiedyś moim głównym routerem był TD-W8960N i pod niego podpiąłem TD-W8968 jako wzmacniacz sygnału( nie były połączone kablem tylko za pomocą wi-fi) Wzmacniałem sobie sygnał aby łapał mi internet do ogrodu. Na noc wyłączałem ten wzmacniacz (TD-W8968) i internet dalej chodził przez główny router.
Pytanie jest o to dlaczego jak mam teraz główny router Sagemcom i podpięte wzmacniacz(TD-W8968) to odłączę ten wzmacniacz od prądu i nagle nie mam internetu przez główny router. Inaczej już nie potrafię wytłumaczyć.

Wyłączyłeś DHCP na Funboxie?
Masz zasięg sieci Z funboxa na komputerze?

Nie, wyłączyłem DHCP na wzmacniaczu.
Mam zasięg z sieci funboxa

To przełacz się ręcznie na tego fanboxa. Inaczej ci nie wytłumaczę.

Jak przełączyć ręcznie?

Mam wyłączyć DHCP na funboxie?

Nazwa sieci z funboxa jest widoczna na komputerze?

Tak, jest widoczna.

Co z tym DHCP na FunBox-ie? Masz włączone czy wyłączone? Pokaż ipconfig /all kiedy łączysz się przez wzmacniacz i bez niego -

DHCP na funboxie mam właczone, a na wzmacniaczu wyłaczone. Pozniej pokaże screeny z ipconfig

Doczekamy się na te obrazki?

O to screeny jak jest włączony sam główny router:

A to jak jest włączony główny router + wzmacniacz

A to główny router bez podłączonego wzmacniacza. W tym momencie nie mam wcale internetu.

Aby działał u mnie internet to muszę wtedy w głównym routerze odhaczyć opcję: Filtrowanie adresów MAC. I na odwrót, aby chodził internet przez wzmacniacz to muszę tą opcję włączyć.

Wg. screena (patrz ostatni obrazek ) nie masz połączenia bo przecież nie jesteś połączony żadną siecią , dlatego też karta sieciowa nie dostaje adresacji bo niby z skąd ?. Dlatego Windows przypisuje Ci adres wbudowany czyli 169.254.. itd .