Ruter UPC i blokowanie adresów internetowych

Witam,
Ktoś może z was wie - czy jest możliwość blokowania stron internetowych w ruterze UPC Technicolor TC7200?
Dodałem w filtrach stron internetowych domenę facebook com, przypisałem regułę blokowania do adresu MAC komputera, ale reguła ta nie działa, strona jest wciąż dostępna.
Dodzwonienie się na infolinię graniczy z cudem, więc pomyślałem, że może tutaj ktoś zna rozwiązanie tego problemu.

Niestety nie znam tego modelu routera na tyle aby pisać ze 100% pewnością ale sądzę że problemem jest połączenie szyfrowane https które nie daje się blokować na typowych routerach SOHO.

No to dodam, że przy próbie blokowania tego forum również strona jest dostępna, a nie powinna być. Pamiętam, że jak miałem ruter TP-Link (jeśli dobrze pamiętam TL-WR841N) to blokowanie było dużo łatwiejsze (miałem zablokowane strony typu 'pobieraczek').

Wyczyściłeś historię i cookies przeglądarki bo może system "ciągnie" dane z cache-a? Jak to dokładnie konfigurujesz? Daj jakieś obrazki.

Najpierw dodałem do domyślnej listy blokowane domeny w różnych wariantach:

A później przypisałem domyślną listę reguł do adresu MAC:

Restart rutera, wyczyszczone cache DNS, przeglądarki, historie i nic nie jest blokowane.

Co tam wasz w tych zasadach oznaczonych jako domyślne? Może spróbuj zadzwonić do operatora i zapytać się konsultanta w tej kwestii.