Ruter TD-W8960N jak skonfigurować?

Zmień na PVC2. Tam są twoje ustawienia.

Heinz hmm nie rozumiem tego czy to możliwe aby ruter sam sobie zmienił ustawienia ??

Tym się nie przejmuj. Twoje ustawienia zostały zapisane w pamięci. Często po wyłaczeniu prądu powraca do ustawień domyślnych.

w TD-W8960N_ nie ma zakładki Status i teraz nie wiem z jakiej zakładki mam zrobic screena .

Router ma 7 miejsc na konfiguracje ( PVC 0-6) w każdej konfiguracji są inne ścieżki ( VPI i VCI) dlatego konfigurację pod Neostradę ( i inne na liniach z orange) przeprowadza się na PVC2. Wszystkie konfiguracje działają jednocześnie.

To po lewej na dole statystyka informacje systemowe czy coś w tym stylu.

Hmm chyba to .

Prawie. Trochę niżej jest xDSL.

ok to chyba bedzie to .

Ten router synchronizuje się na dużo niższych parametrach ( graniczne dla neo do 20Mbit)Możliwe że jest uszkodzony. Podłączasz tym samym kablem zakończonym RJ11? Podczas podłączenia stary router jest odłączony od lini telefonicznej?
Jak długa jest instalacja w Twoim domu? Może by wymagała poprawy. Filtry przy telefonach od strony gniazdek? Jeśli masz gdzieś płaski kabel to nadaje się on do wymiany.

Podłączam tym samym kablem co stary ruter , stary ruter jest całkowicie wyłączony filtry przy telefonach od strony gniazdek są założone . Co do kabla jest to płaski kabel dwużyłowy w środku linka wzmacniająca , instalacja była robiona kilka lat temu , długość instalacji od słupa do gniazdka około 15 m . Hmm zastanawiam się czemu na starym ruterze jest wszystko ok , tzn. parametry są dobra a pracuje na tym samym połączeniu .

No ja obstawiam że coś jest nie tak z tym nowym routerem. Wymień go bo różnica w synchronizacji jest ogromna ( 14-15Mbit na starym, a 10 na nowym) Spróbuj użyć zasilacza ze starego o ile jego napięcie wyjściowe jest identyczne.

Rozumiem że to może byc przyczyną tego że czasem nie można uzyskać połączenia z netem lub traci połączenie . Dzięki za wyjaśnienia . A jeszcze dopytam gdzie mogę sprawdzi ta różnice w synchronizacji , na który parametr mam patrzeć .

W starym routerze jest Data rate: i jest tam dla downstream i upstream (pobieranie i wysyłanie)
W nowym routerze jest Rate:
Parametr jest w kilobitach na sek. jednak nie jest to prędkość łącza tylko prędkość synchronizacji z DSLAMem.

Bardzo dziękuję .

Powracam jeszcze z tematem , ruter był na testach i dwóch znajomych i tam działał normalnie , testowany był po 3 dni u każdego , dostawca neta tez Netia na kablach orange . Nie rozumiem czemu mnie sie rozłancza .

Zrobiłeś jakieś obrazki u kolegów z parametrów linii aby porównać z twoimi?

hmm nie pomyślałem o tym :frowning: no cóz trzeba będzie jeszcze raz powtórzyc ten test .