Ruter play i tl-wr543g - zwiększenie zasięgu dostępu do internetu

Mam taki problemik z konfiguracją internetu (ruterów). Najpierw napisze co chcę osiągnąć.
U mojego brata w domu (po sąsiedzku) jest internet z Play (ruter Huawei e5377) który jest połączony przez WIFI z NETGEAR N300
WiFi Router - urządzenia leżą kolo siebie ale z netgear'em jest połączona stacjonarka po lanie. Ponieważ u mnie w pokoju nie ma zasięgu tego internetu, chciałem u mojej mamy w pokoju podłączyć tplikna tl-wr543g jako apclient router (u niej jest bardzo dbry zasięg tego internetu od brata) i od niego podłączyć po lanie ruter który jest u mnie w pokoju.
Wiem że to trochę zamieszane no ale nie widzę innej możliwości na zrobienie tego obecnie. Nie jestem w stranie teraz pociągnąć Lana od brata do siebie.
I teraz się zaczyna. Po pierwsze czy jak będe robić WISPA to łączyć się do Huawei czy do netgara? - robiłem bridga(wifi) innym routerem tp linka (nie pamiętam teraz modelu) i z huawei nie za bardzo coś mi działa natomiast z netgearem udało mi się mieć dostęp do internetu ale co chwile zrywało i ogólnie jakość była tragiczna.
Wczoraj trochę bawiłem się w konfigurację wr543g, ale coś nie do końca mi wychodziło...
Wrócę z pracy to opiszę dokładnie jak to skonfigurowałem, bo teraz nie do końca pamiętam. Ale może w międzyczasie dowiem się coś z tego tematu i wykorzystam to po powrocie do domu.

Temat przeniosłem do odpowiedniego działu. CHACA

Konfiguracja jako Wireless Client Router:

Zmień adres IP routera na np. 192.168.100.1

Opisze co mi się udało zrobić. Mam już działającego klienta wr543g, jak podłącze się laptopem po kablu to internet jest. Teraz jak skonfigurować rutery połączone LANem wr543g z drugi tp-link u mnie w pokoju żeby ten drugi działał jako normalny ruter, czyli żeby można było się łączyć do niego za pomocą wifi oraz po kablu.
Ogólnie teraz mam tak wr543g na LANie ma włączone DHCP i Ip ustawione na 192.168.2.1 maska 255.255.255.0, zakres IP 192.168.2.100 - 192.168.2.200. Co dalej?

Podłączyć i skonfigurować router który będzie rozsyłał sieć bezprzewodową u ciebie.