Ruter ER706W

Witam,

mam zapytanie czy w tym ruterku ER706W jest możliwość zrobienia access pointa, czy jego konfiguruje się na zasadzie że wyłącza się serwer DHCP i późnej podłącza do switcha przez port LAN i to wystarczy.

Czy adres IP samego urządzenie ER706W oryginalnie jest 192.168.0.1, a na switchu sieć nadaje na 192.168.1.1, czy ruter musi być też w sieci 192.168.1.1

Czy trzeba coś konfigurować przez port WAN ?

Dodam że sieć już działa i jest ruter Funbox (jako główny) + switch.

Z góry dziękuje za pomoc.

To jest tak "ciężkozbrojny" router, że możesz w nim wszystko poustawiać, może nawet da się wyłączyć wszystkie WANy.
I tak, po wyłączeniu serwera DHCP możesz używać go jak AP z dołączonym switchem.
Wszystkie adresy IP pod jakimi jest widziany router można zmienić i dostosować do potrzeb. Adresy pod jakimi można gadać z routerem zależą właśnie od konfiguracji. Można teoretycznie ustawić, żeby nie był widoczny nigdzie, jak i na każdym porcie pod innym adresem. Fabrycznie sieć wewnętrzna na wszystkich interfejsach LAN jest 192.168.0.x z routerem pod 192.168.0.1 - nie widzę w instrukcji nigdzie wspomnienia nawet o 192.168.1.x, ale w sprzęcie używanym może być cokolwiek.

IMHO to jest nieco armata na muchę jak ma robić za jedynie AP (do tego może być energetycznie niezbyt dobry), ale poradzi sobie bez problemu i będzie stabilny - jak w dobrej cenie to czemu nie.