Rozszerzenie sieci za pomocą TL-WPA2220KIT

Witam,
chciałbym rozszerzyć swoją się w domu za pomocą urządzenia TL-WPA2220KIT. Router Wi-Fi z internetem znajduje się w pokoju nr1 ( tam Wi-Fi działa poprawnie), w pokoju nr 2 intenret co chwilę przerywa, wolno działa, ma wysokie pingi itd. Na początku kupiłem repeater Tp-Link 854RE, niestety nie pomogło ( mimo że zasięg jest 100% to internet działa badziewnie). Czytałem o zjawiskach typu klatka Faradaya itp. Postanowiłem że kupię TL-WPA2220KIT, ale zanim to zrobię chciałbym się dowiedzieć czy instalacja elektryczna w moim mieszkaniu jest ok( nie znam się na elektryce dlatego pytam na forum). Wrzucę zdjęcie mojej skrzynki , są tam opisy bezpieczników, może ktoś z was coś podpowie.

Pozdrawiam
Mariusz :wink:

Na pewno masz instalację trój fazową a czy pokoje są na tych samych fazach czy na różnych to już trudno powiedzieć bo nie widać przewodów. Znając zasady podłączenia takich rozdzielni pewnie są na różnych fazach.

Nawet jeżeli masz różne fazy to i tak zadziała. Może spaść nieco prędkość przesyłu.

Niestety autor tematu nie napisał nic o prędkościach sieci jakie go interesują. Instalacja trójfazowa może znacznie ograniczyć przepustowość sieci, chcę aby autor tematu był w 100% świadomy plusów i minusów takiej instalacji.

Powiedzmy jasno że w obrębie domostwa, domu, bloku powinno działać nawet przechodząc przez dwa liczniki o czym już pisałem wcześniej.

Działać tak, niestety ludzie mają różne wymagania, choćby temat kolegi Gwido33:

Wszystkim nie dogodzimy.

Nie będę już offtopować.

Zgadza się Przemku to jest fizycznie niemożliwe ale po to mamy to forum i staramy się :slight_smile:

Fakt nic nie napisałem o prędkości , moim dostawcą jest Inea i przy podłączeniu kablem mam około 120 MB/s , wifi w pokoju 1 ( tam gdzie stoi router jest na poziomie 50MB/s, wifi w pokoju drugim jest na poziomie 10-20MB/s przy czym często przerywa, mam duże pingi itd.

Tak jak powiedziałem przy rożnych fazach prędkość też może nie być zadawalająca szczególnie dla tej prędkości łącza.

Sam robiłem testy na różnych fazach i jest widoczny spadek prędkości:

Chodzi mi tylko o to żebyś był świadomy swojego wyboru. Oczywiście można zawołać elektryka i zrobić to wszystko (obydwa pokoje) na jednej fazie.

Nie mam innego wyjścia, nic innego nie pomaga ;/ Jaki może być spadek ? zakładając że mam 120MB/s na wyjsciu ? i Czy to jest sam spadek prędkosci czy też inne ograniczenia typu wzorst pingów itd. ? Jeśli chodzi o elektryka i przerobienie pokoi na jedną fazę czy jest to skomplikowane- kosztowne ?

Nie ma na to jakiegoś wzoru a wpływ na to ma wiele czynników - długość przewodów elektrycznych, różne fazy, zakłócenia w sieci elektrycznej, podłączone urządzenia itd.
Producent zaleca korzystanie z PLC na jednej fazie inne rozwiązania mogą działać ale nie muszą.
Kup coś wysyłkowo (przez internet) będziesz miał kilka dni na przetestowanie.

Masz zawsze do 10 dni na zwrot.