Rozszerzenie sieci na pensjonat

Panowie potrzebuje zrobić sobie na pensjonacie sieć wifi,wszystko by było ok gdyby elektryk położył kable chociaż na jednym piętrze ale tak się nie stało i tu jest cały ból,ale do rzeczy mam podciagniety kabel z drugiego domu do pensjonatu na strych z liveboxa i jak wdepnę w niego laptopa to internet działa ,teraz chciałbym rozprowadzić to na cztery piętra.pierwsze kombinowałem tak,z domu chwyta mi tez zasięg wifi z liveboxa kupiłem 5 szt TP-LINK TL-WA750RE pokonfigurowalem je łacznosc była na budynku ale tylko jedno urządzenie mi działało na innych urzadzenia mimio podpiecia pod sieć nie działał internet,ktoś mi zaś powiedział ze to tak nie będzie działać i do każdego urządzenia muszę mieć jeszcze router i od niego łapać następny wzmacniacz,ale nie wiem czy to dobre wyjście wzmacniacze oddałem, i teraz proszę o radę jak to skonfigurować lub chociaż jakie urządzenia kupić aby to działało ,tak jak pisze chciałbym to rozprowadzić od kabla który jest na strychu na cały budynek,bezprzewodowo.pozdrawiam

Ja bym szukał w technologii PLC. Na każdym piętrze dać transmiter z WiFi a na strychu koło Liveboxa jeden który będzie spięty z nim. Ten był by bez WiFi.