Różnice TL-SG1005D i TP-LINK TL-SG105

Witam
Potrzebuję zwiększyć ilość portów w mojej sieci a router TP-LINK TL-WDR4300 ma tylko 4 porty .
Szukam przełącznika i trafiłem na ofertę przełączników TL-SG1005D i TP-LINK TL-SG105 ,jaka jest pomiędzy nimi różnica (oprócz obudowy) bo z opisu ciężko wywnioskować ,który kupić do sieci domowej.

W zasadzie i jeden i drugi nadaje się do sieci domowej. Pytanie tylko po co ci switche zarządzalne? Nie lepiej kupić TL-SF1005D lub SF-1008D. Są to małe switche nie zarządzalne plug and play.
Jeżeli chodzi o te w temacie to ten pierwszy ma cyt. "Obsługa funkcji QoS (IEEE 802.1p) oraz IGMP snooping"

Potrzebuję przełącznik gigabajtowy a te SF są chyba 100Mb.

Tak dokładnie te SF są 100Megowe. Nic nie pisałeś że potrzebujesz gigowe. Popatrz jeszcze na TL-SG1008D. Tak jak pisałem chyba tylko jest ta różnica między nimi. I bardzo istotna wiadomość ten TL-SG1005D nie jest jeszcze dostępny u nas. Masz większą prędkość internetu niż 100MB czy budujesz sieć gigową?

Buduję sieć gigabitową ,zależy mi na prędkości w sieci domowej,wszystkie komputery , serwer oraz router mają karty gigabitowe więc szkoda byłoby zwalniać sieć wolniejszym przełącznikiem.

Oczywiście nie ma w tym przypadku sensu spowalniać sieci.