Rozłączanie Wifi

Witam.
Piszę w sprawie dręczącego mnie od dłuższego czasu rozłączania WiFi.
Czasem jest tak, że rozłącza mi internet po kilku godzinach, a czasem po kilku minutach, lecz w tym czasie gdy rozłączy mi WiFi na laptopie to w telefonie działa normalnie, w X-Boxie tak samo, dopiero po wyłączeniu laptopa i włączeniu go odzyskuje internet.
Naprawdę strasznie to męczy i np. jeśli gram sobie w jakąś grę przez sieć to muszę brać laptop w miejsce gdzie jest router i podłączyć kabel, aby dokończyć grę.. lecz później żeby znów korzystać z WiFi i tak muszę go wyłączyć. ;/
Jest to możliwe, że router może nie być kompatybilny z windows 8.1?
Mam w domu dwa laptopy z systemem Windows 8.1 i na obu rozłącza.
Model routera: TP-LINK TD-W8901N
Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

Diagnostyka sieci bezprzewodowej zrób pomiary.

Nie wiem czy dobrze zrobiłem to o co prosiłeś.

Tu jeszcze jeden pomiar o którym zapomniałem

Spróbuj pobawić się zmianą kanałów w routerze. Z pomiaru wynika że siła sygnału jest dobra i jest sporo wolnych kanałów.

A jak to zrobić, przyznam się że jestem zielony w te klocki. ;/

Na pewno musisz się zalogować do routera i tam w zakładce Wireless jest opcja Channel. To tu musisz eksperymentalnie ustawić kanał. Możesz także zmienić z bgn na samo bg i potestować.

Niestety nic takiego tam nie ma, nic związanego z channel'ami.
Czytałem na innym forum, że sterowniki routera mogą być niekompatybilne z systemem windows 8.1, więc pisali że trzeba poszukać sterowników ale na ten router chyba nie ma innych.
Więc jedyne co mi pozostaje to chyba kupić jakiś nowy router ;/

Jakie sterowniki? Routery nie posiadają czegoś takiego. Zalogowałeś się do panelu administracyjnego?

tak, zalogowałem się.

Pokaż screena z zakładki Wireless Settings .

No to trzymaj

Ustaw sobie wolny kanał (channel ) nie auto tylko ręcznie Wireless Mode ustaw B+G, Channel Bandwith ustaw na 20MHz . Zapisz (save ) i po testuj .