Rozbudowana sieć na FunBoxie 3.0 - jak ustawic routery

Prosze o pomoc w skonfigurowaniu sieci, zależy mi aby urządzenia PRINT1 oraz PRINT2 były widoczne dla każdego komputera w sieci. Proszę o opinie czy switch1 powinien byc przed czy za routerem1 (czy nie ma różnicy). Funbox ustawiony na 192.168.1.1 połączony ze switchem i routerem z gniazd et1 i et2. Czy routery muszą byc w trybie AP ? czy jezeli nie mają takiej opcji wystarczy wpięcie w LAN i wyłącznie DHCP ? Siec w trakcie prowadzenia kabli i gniazd LAN wiec będę wdzięczny za sugestie i porady które później mogą mi ułatwić rozbudowywanie tej sieci.

EDIT:
Router1 - TL-WR840N
Router1 - TL-WR841N
Switch1 - TL-SG1016D
Switch2 - TL-SG1024D (zamiast 2x16)

Od razu mówię, że jak tam jest tyle PCtów, to ci FunBox będzie umierał (znaczy łącze będzie zdychało) jak wszystkie komputery zaczną pracować - FunBox 3.0 ma zbyt słaby procesor na taką pracę i prędzej czy później będzie trzeba go wymienić na coś zdrowszego. To wymaga dogadania się z Orange, żeby wymienili FB3 na ONT+FB2, z czego FB2 wywalisz i postawisz za tym własny router.
Reszta schematu jest ok, przestawienie WRów w AP jest prawidłowo opisane.
Ja bym tylko jedno zmienił - masz tutaj router robiący za łącznik między parterem i piętrem. Takim łącznikiem powinien być jednak nie dodatkowy swiotch, tylko po prostu kabel ethernet.
Więc: router->do jednego ze switchy (lepszego albo bliższego) i kabel prosto między switchami.

W razie padu routera oraz w czasie jego resetowania przynajmniej oba segmenty sieci dalej się widzą, a w razie czego można podłączyć router zastępczy w innym miejscu sieci (jakby zaszła potrzeba podłączenia np. LTE/5G, który nie moze być schowany w głębi) bez kombinowania.

Można przyszłościowo pomyśleć o światłowodach między punktami zbiorczymi (switchami i okolicą routera) ale to wymaga nieco więcej wiedzy i "spawacza" (człowieka ze spawarką światłowodów) pod ręką, żeby takie przewody przygotować.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem albo moze schemat jest mało czytelny. Oba switche oraz router2 są połączone z FB kablem ethernet. Oba Routery mają tylko własne SSID lecz zalezy mi aby wszystkie działały w jednej sieci aby wszystkie urządzenia (drukarki/skanery/telefony SIP) były widoczne z każdego urządzenia. Dlatego nie wiem jakie ustawienia powinniem mieć FB oraz Routery. Oczywiście każde urządzenie po kablu bedzie miała nadany adres z ręki. DHCP będzie tylko włączone na FB. Mogłby ktos zrobic screena jak Routery powinny byc skonfigurowane ?

Wszystko połączyłeś poprawnie i są we wspólnej podsieci i są połączone na warstwie MAC, więc z twojego punktu widzenia - sprzętowo i ustawienia routerów nie mają znaczenia, bo routing TCP/IP działa na wyższej warstwie.
Nie mając konkretnych urządzeń nie bardzo mam jak zrobić screeny konfigów (poza tym tego byłoby sporo), ale są mniej więcej oczywiste.

Zwróciłem tylko uwagę, że jak nie zepniesz switchy ze sobą bezpośrednio, tylko poprzez router FB, to w razie jego awarii, wyłączenia czy w czasie trwania resetu urządzenia - sieci rozdzielą się na dwie oddzielne, co nie jest zbyt dobrym pomysłem.