Routery 3G/4G

Witam
Mam pytanie odnośnie tp-link tl-mr 3420 .Posiadam Polsat cyfrowy LTE oraz naziemną radiówkę od tutejszego dostawcy internetu ,
chciałbym nie wiem czy to możliwe ale chciałbym skonfigurować tak router tak, aby LTE Polsat puścić sygnał na mój komputer w domu a dostawce radiówki WAN puścić na komputery dzieci .Wszystko działa ale muszę przełączać z 4G na WAN i odwrotnie

Najprościej to podłącz LTE bezpośrednio do swojego komputera, a resztę podłącz przez router do WAN.

dzięki :slight_smile: ja tak mam teraz zrobione .... ale chciałbym wiedzieć czy się da tak zrobić jak myślę bo skoro tp-link ma wejscie na modem i WAN to można to jakoś połączyć . dajcie znać jak by ktoś wiedział pozdrowienia hej :slight_smile:

To są urządzenia SOHO (użytek domowy) więc nie żądaj od nich zaawansowanych funkcji sieciowych.

Jednocześnie nie ma możliwości odbieru obu sygnałów. Przełaczanie ręczne jedynie wchodzi w grę.

Nie do końca bo modem może służyć jako backup WAN-a lub odwrotnie i można to skonfigurować w automacie.

Też mozna. Zgadza się ale jednocześnie oba sygnały to nie możliwe.

Oczywiście równoległa praca na oryginalnym oprogramowaniu nie jest możliwa, no chyba że coś można wykombinować na alternatywnym oprogramowaniu ale nie próbowałem.

Można na alternatywnym tylko w przypadku mr3420 jest za mało miejsca w pamięci flash.
Musiał byś:
Zainstalować openwrt lub gargoyle.
W przypadku openwrt potrzebujesz odpowiednie moduły aby obsługiwały modem
Zrobić Extroota na modemie
Zainstalować pakiet mwan3
Odpowiednio skonfigurować pakiet mwan3 aby były dostępne oba WANy ( modem i radiówka), ale z regułami aby modem był dostępny tylko dla twojego urządzenia.
Ogólnie nie warto się z tym bawić skoro modem ma być tylko dla jednego komputera.