Router z wzmacniaczem

Witam !
mam problem z wzmacniaczem (chyba)
Działą to tak , mój wzmacniacz to "Uniwersalny wzmacniacz sieci bezprzewodowej, 300Mb/s
TL-WA854RE" a router to "Bezprzewodowy router/modem ADSL2+, standard N, 150Mb/s
TD-W8951ND"
problemik polega na tym że wszystko jest dobrze skonfigurowane i działa ale jak przełożę urządzenie do innego gniazdka i się połączy z routerem to niby jest wszystko git przykład

Ale jak się połączę przez telefon to neta nie ma dopiero muszę iść wyłączyć router z prądu i włączyć i dopiero wtedy wzmacniacz wifi da mi neta i tak za każdym razem jak przepnę gdzieś indziej wzmacniacz muszę też router off/on i wtedy będzie działało git
Da się coś z tym zrobić żeby routera nie trza było Off?on ??

Zmień adres wzmacniacza na 192.168.1.254 (z poza puli DHCP głównego routera)m konfiguracja bez trybu smart.
Konfiguracja głównego routera:

Głównie chodzi o DNS-y od dostawcy żeby były wpisane na stałe.

Zmieniłem tylko tutaj na tak

w tym momencie tu mam jakiś pytajnik

ale chyba działa jak zmieniłem do innego gniazdka bez of\on routera tylko były 3 próby robione ..

Daj znać czy to rozwiązało twój problem. Dopisał bym też DNS-y to tak dla twojego bezpieczeństwa.

sposób działa chociaż jak nieraz zmienię z jednego gniazdka do 2 to czasem na telefonie trzeba dłuższą chwile poczekać zanim wzmacniacz mu udostępni neta

Moim zdaniem to popełniasz inny błąd. Router masz o nazwie neostradapis a wzmacniacz o nazwie Warczan ,gdy włączysz Wi-Fi w telefonie będziesz miał między innymi dwa połączenia neostradapis i Warczan i wtedy jeśli chcesz z wzmacniacza połączenie wchodzisz w Warczan .W telefonie musisz wejść w połączenia Wi-Fi i wybrać Warczan. Bo chyba o to Ci chodzi. Na wzmacniaczu nie możesz sobie ustawiać Dynamic Albo Static ,ma być tak jak na routerze ,jak static to static.

Na głównym routerze kanał WiFi masz wybrany na stały? np 1 czy masz na auto?

Panowie dawno nie używałem tego urządzenia dziś podpinam męcze się z tym jak diabli i łącze przez WPS i recznie ale urządzenie nadal nie daje netu na telefon
I nawet jak dawałem adreas ip na wzmaczniaczu static
Powiem tak podziała jakieś 10 minut a potem odcina neta
A najlepsze w tym wszystkim że jak router zrobie of/on to znowu zadziała na jakąś chwile a potem znowu odetnie dodam troche screnów

Nie dodałeś DNS-ów do DHCP głównego routera tak jak sugerowałem.

dzięki działa teraz jak cyc malina

Temat zamykam a w razie problemów zapraszamy ponownie do nas na forum.
Pozdrawiam Administrator!