Router wr841n i wolny internet

Jestem posiadaczem tp linka wr841n i od poczatku uzytkowania mam problem. Internet przez router chodzi slabo i po kablu i po wifi. Strony laduja sie wyraznie wolniej a do tego wszystkie elementy wczytuja sie jakby pokolei a nie odrazu. Kiedy calkowicie odlacze router i podlacze modem dostawcy neta to wszystko chodzi normalnie jak zawsze. Czym to moze byc spowodowane ? Wersja v9 a firmware TL-WR841N_V9_140530_PL.

Co to za dostawca, masz jakiś modem router od niego? Jak skonfigurowany port WAN? Przewód z internetem oryginalny czy robiony własnoręcznie?

Tak wlasnie myslalem ze moj opis nie bedzie wyczerpujacy. Dostawca to vectra. Mam od nich modem cisco epc3208. Co do przewodow to nic nie jest robione wlasnorecznie. Wszystko opiera sie na przewodzie koncentrycznym ktory jest podlaczony do modemu i pozniej na kablu ethernet ktory idzie do laptopa. Co do konfiguracji portu wan to nie wiem bo nie znam sie na tym. Przy instalacji wybralem dynamiczny jesli o to chodzi.

No to jak mamy rozmawiać skoro podstawy sieci są ci obce? Pokaż co masz w statusie routera? Plus do tego porównanie osiągów na speedtest.net
Po drugie zrób testy ping na TP-link u i bez niego:

Jak wpisuje w konsole cmd ping 192.168.1.1 -t to pisze ze uplynal limit czasu zadania. Na speed test pokazuje 40 mbit chociaz pare dni temu w zaleznosci od hostingu raz 30 raz 35 raz 40.

Sam widzisz że adres twojego routera to 192.168.0.1 - w poradniku to tylko przykład.

Patrze na te pingi i niby caly czas tak samo i na modemie i na routerze. Jedyna roznica taka ze na routerze po wifi jest 1 2 3 ms a po kablu caly czas 1 ms. Moze od tego ciaglego wlaczania i wylaczania routera problem sam sie rozwiazal ?

Jeszcze DNS-y które widać w statusie możesz przepisać do DHCP Settings:

lub przetestować z poradnika.

Przy wifi i kablu może być mała różnica w pingu. Ważne żeby nie przerywało i ping nie "skakał".
Polecam zrobić aktualizację:
http://www.tp-link.com.pl/resources/software/TL-WR841N_V9_141013.zip - jedyny minus to brak polskiego menu ale to nie problem.

To ze kontrolki wan i lan caly czas mrugaja na routerze to normalne tak ?

Oczywiście pokazują ruch (komunikację) w sieci ethernet.