Router W8960N i W8961ND

Coś te statystyki nie pasują do reszty. W 8 poście synchronizacja na pełne 10. Tutaj nawet nie ma 6Mbit. Margines z tłumieniem zamieniony miejscami.
Co do TP-Linka to weź W8960N. Jest na broadcomie i one wyciskają więcej z łącza.

Witam wszystkich :wink:
Pozwolę sobie podłączyć się do tematu. Jestem w trakcie migracji z netii do orange (neostrada) i będę musiał zwrócić urządzenie Netiaspot - w związku z tym poszukuję nowego routera.
Na mojej wsi linie telefoniczne zakładano w 1996r. (lub 1998). Oddalony od centralki jestem o ok 5km. Przyłącze do domu wykonane jest ze skrętki, do słupka jest ok 20 metrów. Przez długi czas (3,5 roku) miałem stabilnie 2,5Mbps a teraz jest 1.1 - 1.3 Mbps.
Czytałem dużo opinii o modelu W8960N - podobno jest on stabilny na takich liniach ze względu na czip broadcom.
Chciałbym Was prosić o opinie, czy ten model sprawdzi się także u mnie?
Oczekiwał bym od sprzętu bezawaryjności oraz utrzymywania stabilności linii (sporo gramy z braćmi w MMORPG więc stabilność to priorytet)
Miło by było, gdybym nie musiał kilka dni resetować routera, aby odzyskać internet oraz aby sam się nie resetował podczas pobierania plików/grania w sieciówki. Potrzebował bym też przyzwoitego Wifi - chciałbym aby sygnał mógł pokonać 10 metrów (2 ściany z białego kamienia - ok 45-50 centymetrowe, w tym na jednej ścianie jest piec kaflowy + filar - co łączeni daje 2 metrową przeszkodę.)
Załączam statystyki z Netiaspotu - jeśli będzie trzeba coś więcej, proszę pisać.

Jeśli nie ten model, to jaki byście mi polecili? Kwota jaką chciałbym przeznaczyć to do 160 zł.

Sądząc po wynikach Twojej linii ten router jest w stanie sprostać wymogom.

Dziękuję za odpowiedź.
A czy będą szanse, że na tym routerze uzyskam te 2-2,5Mbps przy obecnych parametrach ?

Masz spore tłumienie linii, teoretycznie do 2Mb powinno przecisnąć.

Ok. Mam nadzieję że wyciśnie te 2 a nawet odrobinę więcej, bo kiedyś naprawdę miałęm 2-2,5Mb stabilnie a zdażało się że i do 3Mb dochodziło. Jak już zmienię operatora i router, to będę próbował od techników wyprosić sprawdzenie mojego przyłącza, bo mam wrażenie, że kabel który mam od skrzynki do domu jest kiepskiej jakości ;/