Router W8951ND zrywa połaczenie przez wi-fi

Witam, mam na imię Dawid. Posiadam router tp-link W8951ND oraz internet 10MB Neostrady. Z internetu jestem zadowolony ponieważ cały czas mam te 10 MB ping jest zadowalający ok 20ms. Mam problem taki iż kiedy podłącze jakieś urządzenie przez wi-fi zrywa połączenie z internetem i tak jakby się resetuje i od nowa podłącza. Nieraz przy podłączonym wi-fi można popracować 5 min nieraz nawet 3 godziny. Nie wiem od czego to jest zależne jednak jak wejde na yt w jakiś filmik to praktycznie odrazu połączenie zostaje zerwane. Dodam że na kablu LAN który z tej konieczności ciągnę do lapka jest wszystko okej i nic nie rozłącza.
Od razu możemy odrzucić że router jest popsuty bo wymieniłem i jest to samo. Dodam że mój kuzyn który mieszka 50m odemnie ma ten sam internet ten sam router i u niego wszystko śmiga.
Dzieje się tak nieważne jakie urządzenie podłącze a czym więcej tych urządzeń podpiętych tym gorzej. Przy 2 to zrywa natychmiast praktycznie.
Co ciekawego zauważyłem że czym bliżej routera tym lepiej np jesli oddale się ok 20 metrów wtedy mam 2 kreski na 5 zasięgu i zrywa po 1 minucie to jest maks. Przy oddalonym o 1 metr nieraz nawet uda się 1-2 godziny.
Przydatne screeny:

Spróbuj użyć zasilacza 12V zamiast standardowego 9V. Koledzy próbowali i u nich zrywania już nie było.
Możesz spróbować też użyć szerokości kanału na 20MHz.

Poczytaj:

Natłoku obcych sieci nie widać. Opcję punkt dostępowy załaczałeś bo na obrazku masz nieaktywną?

Wyłącz tryb "n" w konfiguracji radia, sprawdź jakie będę efekty.

Oczywiście że pkt dostępowy jest aktywny gdy próbuje korzystać z wi-fi na screenie przypadkiem był wyłączony.
Ok więc mam zamiar zamówić taki zasilacz, a napiszcie który z wymienionych będzie najlepszy.
http://allegro.pl/bk749-zasilacz-sieciowy-do-routerow-12v-2a-2-1x5-5-i4717735970.html (12v, 2A)
http://allegro.pl/nowy-zasilacz-transformatorowy-dc-12v-1a-5-5x2-1-i4709128373.html (12v, 1A)
http://allegro.pl/zasilacz-12v-1000ma-12w-dc-2-1x5-5-009-led-rgb-i4737329632.html
Nadaj się któryś z tych. Szczegółowe parametry macie w opisie aukcji.
P.S do admina: Próbowałem już wszystkich tych pasm samo g samo b, parktycznie wszystkiego i wgl nie zmienia to postaci rzeczy w żaden sposób.

Pierwszy wydaje się odpowiedni.

W takim razie czekamy na przyjście zasilacza. Jak sprawdze to wtedy napisze czy pomogło.

Czekamy, daj znać.

Dobra więc najważniejszy problem rozwiązany dzięki wam router już nie zrywa wi-fi i internetu.
Nie działa jednak do końca stabilnie. Ponieważ gdy siedzie z 2,5 od laptopa i zresetuje router to mam 5 kresek na lapku czyli maks. Po 30 minutach 1 kreska odchodzi a znowu po jakiś 30 minutach nieraz 2 kreski już odejdą.
Dodatkowo na telefonie 8m od routera ( droga liczona tam gdzie się da przejść a nie nakrótsza przez ściany) nie mam już zasięgu.
Mam ustawioną n+b+g, szerokość 20/40 okres chronny: 800 MCS:7
Czyli zasięg działa coś niestabilnie i jest chyba za słaby to mnie jeszcze martwi. Duży plus że router nie zrywa nawet gdy 4 urządzenia pod wi-fi.

Czyli wymiana zasilacza znacznie pomogła. Ustaw w routerze tylko b+g bez n i potestój. Odpowiednie ustawienie anteny też ma wpływ, to jednak trzeba zrobić doświadczalnie.

Dobra to że 3m od lapka gubiło kreski rozwiązałem. Postostaje jednak problem z tym że w pokoju z 10 m dalej może nawet nie całe na lapku jest na pograniczu 1 kreska a brak zasięgu. Nie wiem co jest, moim zdaniem chociaż te 2 kreski powinny być. Zmieniałem to "n" itp ale nie pomaga. Chociaż te 2 kreski chciałbym mieć, może kupie przedłużacz i postawie router bardzo wysoko w pokoju coś może to pomóc.
Sygnał idzie nakrótszą możliwą drogą czy najłatwiejszą (czyli gdzie nic nie stoi)?