Router w standardzie N, 150Mb/s czy w standardzie N, 300Mb/s

Witam.
Jestem obecnie przed kupieniem urządzeń do budowy niewielkiej domowej sieci bezprzewodowej. Wstępnie założyłem że sieć będzie oparta na WR-743nd - wsip i WR-740n do puszczania sygnału po mieszkaniu. Po przejrzeniu całej oferty TP Linka znalazłem też konfigurację na WR-843nd - wsip i WR-842nd.
W tym miejscu pojawia się pytanie czy 150Mb/s do mieszkania w bloku wystarczy czy powinienem brać pod uwagę tylko urządzenia w standardzie 300Mb/s. Pomijam oczywisty plus WR-842 jakim jest uniwersalny port USB.
Po sieci będę przesyłał dane między dwoma laptopami i drukarką HP z kartą jetdirect 620n.
Pozdrawiam
Zawisza
P.S.
Może moje pytanie jest naiwne ale w budowie sieci to na razie jestem zupełnie zielony.

Przede wszystkim routery muszą posiadać porty 1Gb oraz predkość radiową minimum 300Mb oczywiście przy założeniu że prędkość łacza wynosi ponad 100Mbps. Jeżeli jest poniżej to w zupełności wystarczy N150.

Może jeszcze napisz jak masz dostarczony internet do mieszkania?

Jakie będzie to rząd danych? Duże pliki graficzne czy raczej jakieś dokumenty?

To w takim razie jakie należałoby zastosować routery żeby to sensownie śmigało?

Najpierw podaj jaką masz prędkość łącza.

Sygnał mam dostarczany obecnie od sąsiada (54 Mb/s) ale niedaleko mnie jest też ogólnodostępny miejski Hot Spot którego przy pomocy WR 743 lub WR 843 powinienem widzieć.
Po sieci będę przesyłał pliki doc, pdf, cad. Żadne wielkie pliki multimedialne.
Karta w drukarce ma przepustowość 10/100Base-TX, 802.3.

54Mb to prędkość karty. Prędkość łącza jakie posiada sąsiad?

Jest to Neostrada 80 Mb/s

Jak chcesz zachować prędkość to weź WR-843nd - wsip i WR-842nd. Powinni dać radę do 100-120Mbit w zależności od siły sygnału odbieranego.