Router TP-WDR3600 konfiguracja pod gry online

Witam serdecznie,
Zakupiłem niedawno nowy router, model TP-WDR3600, nie potrafię go jednak poprawnie skonfigurować tak, aby był ustawiony jak najbardziej poprawnie pod gry online (min. Counter Strike Global Offensive). Czy mógłbym prosić o wskazówki na co muszę zwrócić uwagę i jak poprawnie ustawić router. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc i odpowiedź.
Pozdrawiam
Dawid

Temat przeniosłem do odpowiedniego działu. CHACA

Coś się dzieje niepokojącego? Nie słyszałem o takim czymś jak ustawienie routera firmy TP-link "pod gry online"

Niepokojący jest znaczny wzrost pingu w grach online. Podczas diagnozy pingu na panelu sterowania routera ping mieści się w granicach 23-40 ms. Podczas gier online ping skacze w granicach 100-300, momentami dochodzi do 600-700 ms. Stąd moje pytanie, czy powinienem zwrócić na coś uwagę, konfigurując router.

Och to proste. Kolega naczytał się o QoS po prostu, ewentualnie jeszcze o przekierowaniu portów, tyle, że nie odróżnia tych ustawień i nie ma pojęcia do czego służą.

QoS zwiększa szanse na niski ping w grach, ale tego nie gwarantuje. Przydaje się, gdy Ty chcesz grać, a ktoś w domu np. siedzi na YT, żeby Tobie pingi nie skakały i lagów nie było.

http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=533

Możesz też zarezerwować prędkość dla Twojego komputera w Sieci za pomocą Bandwidth Control, ale to też nie zawsze pomaga. Dobrze zostawić 5% szybkości Twojego łącza "nieużywane".
http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=349

Natomiast przekierowanie portów przydaje się jak masz serwer, czy np. kamery IP, gdy coś nie chce działać. Do gier mnie nigdy nie było potrzebne, no, chyba, że kolega postawił serwer.

Jesteś pewny że problemem jest router? Oprogramowanie masz najnowsze dostępne na stronie producenta? Z routera korzystają inne urządzenia w sieci?

Jeszcze pytanie, czy WiFi ma kolega zabezpieczone, bo ktoś mu może podkradać łącze. Czy eter nie jest zaszumiony itd.