Router tp link wr743ndv2

witam chcąc skonfigurowac router wr743nd w trybie klienta wisp po wykonianiu wszystich kroków jak w poradniku okazuje mi sie takie coś wan port is not connected .dodam,że mam internet radiowy z anteny na dachu idzie kablem do karty rt73 usb wireless(wkręcany przewód) nastepnie do kompa przez usb .a internet potrzebuje w kompie stacjonarnym i do konsoli moze byc kablem lub wifi co robic????z góry dziękuje;)

Jak masz to teraz połączone? Próbowałeś przewód od dostawcy przykręcić do routera zamiast anteny?

Ja podłaczyłem to tak odkreciłem antene w routerze tam dalem ten kabel od anteny z wtyczką rp sma potem kablem ethernet pod port lan i do kompa z tylu, nastepnie robie krok po kroku jak w poradniku:

i na koncu w statusie wychodzi takie coś:

wan port is not connected

takie coś

Musiałeś coś źle ustawić, bo w statusie wireless masz "Scan..."
Możliwe że trzeba będzie sklonować adres MAC z poprzedniej karty na USB.
Odczytaj adres MAC z obudowy karty lub podłącz ją i odczytaj za pomocą polecenia ipconfig/all.
Adres MAC z karty wpisz do zakładki Network - Mac clone.

ale chodzi o adres mac karty rt73 usb wireless tak?i ten adres mam tam wpisać?sorki ale jestm zielony w tych sprawach :wink:
Proszę poprawić post o który wcześniej prosiłem - Administrator

Tak dokładnie chodzi o adres tej karty. Musisz go później recznie dopisać do routera.

ale gdzie mam go wpisać? ???

Post kolegi Heinz czytałeś uważnie? Na końcu kolega napisał.

aa nie zauwazyłem,ale teraz mac adres jest inny a ten na dole Your PC's MAC Address też inny, a chodziło o to żeby je sklonować tak?więc jeśli nacisne teraz clone mac adres to ten adres który przepisałem z tej karty i tak sie zmieni

Wpisujesz adres fizyczny karty sieciowej na której masz dostęp do internetu.

czyli tak ja na obrazku wyzej? i potem co?wciskam save czy clone mac?

Wciskasz tylko Save oraz Reboot z zakładki System Tools.

Sposób ok, adresu fizycznego nie znam bo i skąd!? Nie pokazałeś żadnego obrazka z ipconfig kiedy normalnie korzystasz z internetu przez komputer z kartą bezprzewodową.

kiedy normalnie korzystam z neta wychodzi takie coś

No to adres fizyczny widoczny na obrazku musi znaleźć się na porcie WAN routera. Zmień to w Clone mac i daj obrazek ze statusu .

wpisałem ten adres tak jak radzicie naciskam save potem restartuje a w statusie nadal to samo i nawet śladu nie ma po tym adresie co go wpisałem...już nie mam nerwów na to

Spójrz na to jaki masz adres fizyczny na karcie bezprzewodowej!?
00-0e-2e-4c-6c-6a

to jest adres tej mojej karty

wiec go wpisałem i zapisałem i zrestartowałem i wyszło to co wyzej

Na WAN-e masz coś innego według statusu który podałeś. Musi znaleźć się tam adres fizyczny karty bezprzewodowej. Wpisujesz i klikasz Save, czy to takie trudne? Wpinasz potem przewód antenowy z karty sieciowej do router a i sprawdzasz status routera.