Router tp link wr743ndv2

Nie klikaj przycisku Clone MAC ani Restore Factory. Wpisz i kliknij Save.

no wlasnie tak robie wpisuje ten adres karty i wciskam save i gdy wtedy patrze w status ten adres tam jest ale gdy go restartuje to adres juz jest inny

a moze zle ten router podlaczylem bo wlaczyłem go do poru zoltego lan a nastepnie do tylu do kompa i oczywiscie zasilanie

Podłączony jest dobrze, skoro jest z min komunikacja.
Jaki adres MAC pokazuje się w statusie?

po wpisaniu mojego adresu karty i klikajac save wtedy w statusie ten adres rzeczywiscie jest jednak naciskajac rebot i restartując jest znowu taki

nie wiem co robie żle

Może spróbuj przywrócić router do ustawień fabrycznych i skonfiguruj go ponownie.

a ip mojego komputera może jest przeszkodą ?bo zaczyna sie na 94.154. a wyczytałem ze musi byc z tego samego zakresu co ip urządzenia ??

IP nie ma nic do rzeczy. jak byś miał inny to byś nie dostał sie do strony konfiguracyjnej.
Zrób reset do ustawień fabrycznych. Podłącz antenę zewnętrzną Przeprowadź quick setup jako AP Client router. Wyszukaj sieć i wpisz hasło jeśli jest. Zapisz ustawienia i po restarcie wybierz zakładkę Network - Clone Mac i wpisz do okienka: 00-0E-2E-4C-6C-6A kliknij save i zrestartuj router.
Pokaż zakładkę status.

i wychodzi tak

on tak jakby nie może zaakceptować tego adresu który tam wpisuje i po restarcie pojawia sie zupełnie inny ten adres

Spróbuj jeszcze zmienić adres LAN na 192.168.2.1 save i reboot.

zmieniłem,lecz nic to nie dało >:(

Spróbujemy jeszcze ze Static IP.Zresetuj go i zacznij ustawiać przez Quick Setup. Ustaw AP Client Router- Static IP- i wpisz:
IP Adress- 10.0.89.24
Subnet Mask- 255.255.255.224
Default Gateway- 10.0.98.1
Save i reboot.

Możesz spróbować zmienić firmware na Gargoyle lub zadzwonić do swojego operatora aby przypisał Ci nowy adres MAC ten z TP-Linka.

Może pokaż obrazek z konfiguracji Clone MAC kiedy wpisałeś ten adres i chcesz kliknąć Save.

tak wygląda przed kliknięciem save

Klikasz Save i co się dzieje?

gdy próbuje przez static IP

Cały czas jesteśmy przy Clone MAC dlaczego zmienisz temat?

gdy mam wpisany ten adres i kllikam save to nic specjalnego sie nie dzieje jest tak:

i wtedy w statusie ten adres jest jednak po rebocie juz go nie ma

Po kliknięciu SAVE adres mac powinien zmienić się automatycznie. Patrz status. Sprawdziłeś czy masz najnowsze dostępne oprogramowanie dla tego routera. Patrz strona producenta.