Router TP-Link WR 1043ND

witam
mam pytanie do fachowców kupiłem ten router parę dni temu jestem na etapie walki. mam połączoną sieć, komputery i tv
wszystko działa super ale jest małe ale gdy podłączam pendrive do router włączam funkcje na routerze wszystko wygląda ok komputery widąa go można kopiować itp ale gdy chcem obejrzeć film z penddriva wciśnietego w router na tv
samung seria 6200 to tv podaje ze nie znany format pliku
ale gdy biorę ten sam pendrive i podłączam go do usb w tv jest ok śmiga ładnie w tv łącze się z routerem przez all share ( wtedy niechce mi odtwrzać filmu ??)
jak łącze się z komputerem prze all share też nie ma problemu z filmami tylko ten problem występuje jak chcem obejrzeć film przez router ( pen wciśniety w usb routera)
może ktoś tak kombinował i czy poszło dziękuje
ps
WITAM SZANOWNYCH FORUMOWICZÓW

Tu kolega w jednym z sąsiednich tematów też pisał o tym:

Niestety technologia nie dopracowana z jednej i z drugiej strony.

Masz jeszcze alternatywą w postaci Gargoyle PL i DLNA:

Tak administratorze - mogę tylko potwierdzić to co napisałem w innym miejscu ;
szajsung odtwarza pliki bezpośrednio z USB , ale z domowej sieci - już nie .
Zastanawia mnie tylko dlaczego w przypadku innych routerów sytuacja jest nieco inna ;
np. przy podłączeniu Samsunga do liveboxa2 są prawidłowo odtwarzane fotki i mp3-ójki , tylko pliki wideo już nie .
A przy współpracy z tp-linkiem - już tylko miniaturki zdjęc , i to tylko z partycji NTFS , z FAT32 - nawet i tego nie ma . Na infolinii szajsunga mówią by się wyposażyć w odtwarzacz sieciowy i wtedy będzie ok .

Gargoyle PL
- ale te Gargolie nie nadaje się do routerów ADSL - prawda :'(

Niestety się nie nadaje do routera ADSL-owego.

Pisałem gdzieś na forum że wszystko rozbija się o to że standard DLNA nie jest jednolity dla wszystkich urządzeń tak więc producenci stosują swoje technologie i często robią to specjalnie aby zmusić klienta do zakupu kolejnych wąsko określonych urządzeń. Można to nawet nazwać grą marketingową i walką o rynek-klienta.

dziękuje bardzo Panowie spróbuje z tym opragramowaniem Gargoyle PL tylko troche dygam z instalka na routerze ale raz kozie smierc
dzięki wszystkim

Tu masz wszystko opisane

no i
http://eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adjustment/ar71xx/gargoyle-1.5.10.10-ar71xx-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory.bin
Wgrywaj kablowo bo bezpieczniej.

dzieki Admin :slight_smile:
wieczorem będe walczył

Dosłownie przed chwilą konsultant na czacie na stronie samsunga tak mi odpowiedzial jak widzicie poniżej ;

Firma Samsung nigdy nie testowała takich połączeń, w przypadku takiego połączenia nie ma gwarancji poprawnego działania. 7:07 pm Może Pan podłączyć pendrive bezpośrednio do portu USB w telewizorze. Wtedy uzyska Pan możliwość odtwarzania plików.

Panowie mam problem zianstalowlem tego Gargoyle PL przepisywalem te ustawienia z fotek i teraz za cholere nie moge wejsc na router ??
czy jakos trzeba innaczej to ustawiac jak wejsc teraz na router ??? 192.168.0.1 nie dziala
pomocyyyyy :frowning:

W przypadku telewizorów samsung istnieje aplikacja SammyGO która dodaje możliwość między innymi montowanie zasobów samba. Wtedy pliki z urządzeń sieciowych są widoczne tak jak by były podłączone bezpośrednio do telewizora.
Więcej można poczytać Tutaj: Link

Po instalacji OpenWrt/gargoyle itp domyślne IP routera to 192.168.1.1 login root hasło password

Niektóre telewizory wymagają transkodowanie wideo do odsługiwanego formatu, a tego na routerze nie wykonasz. Jeśli uda Ci się uruchomić odtwarzanie po SMB jak kolega wyżej pisze, to możliwe że uda Ci się odtworzyć większość formatów wideo.

jestem ciekaw czy ktoś z forumowiczów używał tego ?
http://www.samygo.tv/
i czy działa router+usb w routerze odtwarzanie filmów na tv ?
pozdrawiam