Router TP-Link WR 1043ND

(demigod) #1

witam
mam pytanie do fachowców kupiłem ten router parę dni temu jestem na etapie walki. mam połączoną sieć, komputery i tv
wszystko działa super ale jest małe ale gdy podłączam pendrive do router włączam funkcje na routerze wszystko wygląda ok komputery widąa go można kopiować itp ale gdy chcem obejrzeć film z penddriva wciśnietego w router na tv
samung seria 6200 to tv podaje ze nie znany format pliku
ale gdy biorę ten sam pendrive i podłączam go do usb w tv jest ok śmiga ładnie w tv łącze się z routerem przez all share ( wtedy niechce mi odtwrzać filmu ??)
jak łącze się z komputerem prze all share też nie ma problemu z filmami tylko ten problem występuje jak chcem obejrzeć film przez router ( pen wciśniety w usb routera)
może ktoś tak kombinował i czy poszło dziękuje
ps
WITAM SZANOWNYCH FORUMOWICZÓW

(Marcin) #2

Tu kolega w jednym z sąsiednich tematów też pisał o tym:

Niestety technologia nie dopracowana z jednej i z drugiej strony.

Masz jeszcze alternatywą w postaci Gargoyle PL i DLNA:

(wlodarek1) #3

Tak administratorze - mogę tylko potwierdzić to co napisałem w innym miejscu ;
szajsung odtwarza pliki bezpośrednio z USB , ale z domowej sieci - już nie .
Zastanawia mnie tylko dlaczego w przypadku innych routerów sytuacja jest nieco inna ;
np. przy podłączeniu Samsunga do liveboxa2 są prawidłowo odtwarzane fotki i mp3-ójki , tylko pliki wideo już nie .
A przy współpracy z tp-linkiem - już tylko miniaturki zdjęc , i to tylko z partycji NTFS , z FAT32 - nawet i tego nie ma . Na infolinii szajsunga mówią by się wyposażyć w odtwarzacz sieciowy i wtedy będzie ok .

Gargoyle PL
- ale te Gargolie nie nadaje się do routerów ADSL - prawda :'(

(Marcin) #4

Niestety się nie nadaje do routera ADSL-owego.

Pisałem gdzieś na forum że wszystko rozbija się o to że standard DLNA nie jest jednolity dla wszystkich urządzeń tak więc producenci stosują swoje technologie i często robią to specjalnie aby zmusić klienta do zakupu kolejnych wąsko określonych urządzeń. Można to nawet nazwać grą marketingową i walką o rynek-klienta.

(demigod) #5

dziękuje bardzo Panowie spróbuje z tym opragramowaniem Gargoyle PL tylko troche dygam z instalka na routerze ale raz kozie smierc
dzięki wszystkim

(Marcin) #6

Tu masz wszystko opisane

no i
http://eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adjustment/ar71xx/gargoyle-1.5.10.10-ar71xx-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory.bin
Wgrywaj kablowo bo bezpieczniej.

(demigod) #7

dzieki Admin :slight_smile:
wieczorem będe walczył

(wlodarek1) #8

Dosłownie przed chwilą konsultant na czacie na stronie samsunga tak mi odpowiedzial jak widzicie poniżej ;

Firma Samsung nigdy nie testowała takich połączeń, w przypadku takiego połączenia nie ma gwarancji poprawnego działania. 7:07 pm Może Pan podłączyć pendrive bezpośrednio do portu USB w telewizorze. Wtedy uzyska Pan możliwość odtwarzania plików.

(demigod) #9

Panowie mam problem zianstalowlem tego Gargoyle PL przepisywalem te ustawienia z fotek i teraz za cholere nie moge wejsc na router ??
czy jakos trzeba innaczej to ustawiac jak wejsc teraz na router ??? 192.168.0.1 nie dziala
pomocyyyyy :frowning:

(Heinz) #10

W przypadku telewizorów samsung istnieje aplikacja SammyGO która dodaje możliwość między innymi montowanie zasobów samba. Wtedy pliki z urządzeń sieciowych są widoczne tak jak by były podłączone bezpośrednio do telewizora.
Więcej można poczytać Tutaj: Link

Po instalacji OpenWrt/gargoyle itp domyślne IP routera to 192.168.1.1 login root hasło password

(raf) #11

Niektóre telewizory wymagają transkodowanie wideo do odsługiwanego formatu, a tego na routerze nie wykonasz. Jeśli uda Ci się uruchomić odtwarzanie po SMB jak kolega wyżej pisze, to możliwe że uda Ci się odtworzyć większość formatów wideo.

(demigod) #12

jestem ciekaw czy ktoś z forumowiczów używał tego ?
http://www.samygo.tv/
i czy działa router+usb w routerze odtwarzanie filmów na tv ?
pozdrawiam